Dywany do sypialni

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 458 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 458 elementów

Sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna i wygodna. Jakie elementy mają na to wpływ? Jak wiemy kolorystyka ma duży wypływ. By móc się wyciszyć i odpocząć po męczącym dniu powinniśmy wybierać ciepłe odcienie bieli, szarości czy beżu. Znaczące są również dodatki, które tworzą klimat danej przestrzeni, takie jak poduszki, czy lampki nocne. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia sypialni jest dywan, witający gołe stopy o poranku. Jak zatem dobrze wybrać dywan do sypialni?

By móc wybrać odpowiedni dywan, powinniśmy zacząć od wyboru mebli i zdecydować się na ich najbardziej dogodne rozmieszczenie w pomieszczeniu. Dopiero w późniejszym etapie należy wybrać dywan odpowiedniej wielkości, tak aby uniknąć kłopotliwej sytuacji, na przykład trudność otworzenia do końca szafek czy drzwi do pokoju.

Dobór dywanu do sypialni zależy od wielkości łóżka (pojedyncze czy podwójne tzw. małżeńskie), ale również od tego czy stoi w centralnym punkcie pokoju, czy częściowo przy ścianie. Jeżeli chcemy postawić łóżko w centralnej części pokoju, powinniśmy dobrać dywan do sypialni tak, aby podkreślał on ten mebel. Ważne jest również to, aby ułożenie dywanu było symetryczne względem łóżka, najlepiej gdy dywan otacza łóżko w takim samym stopniu z trzech stron.

W przypadku, jeśli duży dywan nie jest  dla Was odpowiednim rozwiązaniem, możecie wziąć pod uwagę na przykład dwa mniejszej wielkości dywaniki, które można położyć po obu stronach łóżka. Dzięki temu unikniemy porannego spotkania wygrzanych stóp z zimną podłogą.