Katalog

Włączone filtry:
  Antypoślizgowy spód
  Możliwość prania w pralce 30°C
  Certyfikat OEKO-TEX
  Kolor

  Informacja

  Chodniki sznurkowe

  Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
  Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

  Jak często zastanawiałeś się nad kupnem jakiegoś przedmiotu, jednak ostatecznie rezygnowałeś ze względu na niepraktyczne zastosowanie? Dość spora liczba konsumentów, bardzo często kupuje wzrokiem, co może spotkać się z przykrym rozczarowaniem, gdy nie zastanowimy się nad funkcjonalnością.

  Wykorzystanie dywanów w dużej mierze kojarzy się z umiejscowieniem tych przedmiotów wewnątrz domu i o ile „problematyczne” pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka, już dawno zaprzyjaźniły się z chodniczkami o tyle zastosowanie tkanin na balkonach czy tarasach wciąż budzi niepokój. Chodzi głównie o kwestie praktyczne. Czy można pogodzić estetykę z funkcjonalnością, a co ważniejsze, czy i jakie dywany przetrwają próbę wytrzymałości?

  Chodniki sznurkowe odpowiedzią na współczesne zapotrzebowania

  Odpowiedzią na wszystkie problemy są chodniki sznurkowe. Metoda tkania na płasko pozwala na uzyskanie rewelacyjnej maty, która nie posiada tradycyjnie strzyżonego runa. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle estetyczny, funkcjonalny dodatek, który możemy wykorzystać zarówno we wnętrzu domu jak i w zewnętrznych zakątkach naszych posesji. Czym charakteryzują się popularne chodniki ze sznurka? Powstają poprzez przeciąganie pomiędzy sobą włókien wątku oraz osnowy. Ich runo nie jest włochate jak w przypadku tradycyjnych modeli, co sprawia, że nie tylko są dziecinnie łatwe w utrzymaniu czystości, ale są także sprzymierzeńcami alergików – kurz i roztocza nie dostają się w głąb tkaniny, a ich lekkość sprawia, że z łatwością można je solidnie wytrzepać i odkurzyć. Dywaniki sznurkowe z powodzeniem mogą być wykorzystane na zewnątrz, ponieważ po przemoczeniu szybko schną, nie tracąc swoich walorów estetycznych, oraz nie ulegają zniszczeniu. Z uwagi na wszystkie zalety doskonale sprawdzą się także jako chodnik do salonu, kuchni, łazienki i przedpokoju – wszystkich pomieszczeń, które narażone są na większe zabrudzenie i eksploatację. Dywany sznurkowe mogą być idealnym podłożem dla mebli, bez obaw o odgniecenia i odkształcenia pod wpływem nacisku. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie do każdego stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie. W zależności od upodobań, możemy wybierać spośród modeli jedno- i wielokolorowych, we wzory etniczne lub całkowicie jednolite. Niezależnie od wyboru chodniki sznurkowe wyróżniają się wieloma zaletami:

  •          Niezwykła wytrzymałość
  •          Łatwość utrzymania w czystości
  •          Odporność na odkształcenia, ścieranie i odbarwienia
  •          Ograniczone pochłanianie kurzu i roztoczy
  •          Lekkość

  Aby cieszyć się nienagannym wyglądem przez długi czas wystarczy regularne odkurzanie i natychmiastowe usuwanie plam za pomocą suchej ściereczki, która pochłonie rozlany płyn, a następnie przetarcie ściereczką nasączoną osoloną wodą lub roztworem wody z mydłem – uważajmy jedynie na to, aby nie wetrzeć plamy w głąb chodniczka.

  Nowoczesne chodniki ze sznurka w ofercie Home Carpets

  Jeśli Twój zmysł aranżacyjny łączy funkcjonalność z estetyką, koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy! Modne chodniki sznurkowe mają szerokie zastosowanie, dzięki czemu, jeśli dany model znudzi Ci się w jednym pomieszczeniu, spokojnie możesz go przenieść do innego, uwzględniając balkon czy taras. Wybór chodników sznurkowych zaoszczędzi Twój czas na zabiegi pielęgnacyjne i będzie przyjazny dla wszystkich domowników – także czworonogów. Praktyczne rozwiązania idące z duchem czasu w korzystnej cenie. Zachęcamy do zakupów.