Często zadawane pytania


1 - Czy można zamówić dywan telefonicznie lub mailowo?

Tak, oczywiście, że można. Sami stworzymy koszyk zamówienia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie bądź e-mailowo.


2 - Jak pakujemy dywany do wysyłki?

Nasze dywany wysyłamy w rulonie, zabezpieczone podwójną folią.


3 - Czy składamy dywany w kostkę?

Bardzo duże rozmiarowo dywany w niektórych przypadkach składamy w kostkę. Jednak spokojnie ... wiemy, które dywany możemy tak zapakować, żeby ich nie uszkodzić.


4 - Jak usunąć zagniecenia i fałdy na dywanie?

Bardzo rzadko zdarza się, że dywany z naszego asortymentu mają fałdy i zagniecenia. Jeśli już taki problem wystąpi, nie należy się tym przejmować. Wystarczy przewinąć dywan (zwinąć w rulon) włosiem na zewnątrz i zostawić w ciepłym pomieszczeniu na godzinę lub dwie. Można też rozłożyć dywan w miejscu docelowym i położyć na nim cięższe przedmioty np. książki czy czasopisma.


5 - Jak długo trwa realizacja zamówienia?

Wszystkie zamówienia realizujemy na bieżąco. Dywan powinien być u Państwa w ciągu 24h do 48 h od złożenia zamówienia.


6 - Czy obszywacie zakupione chodniki?

Tak, starannie dobieramy nitkę, która jest przeznaczona do wybranego gatunku i koloru chodnika. Otrzymujecie Państwo obrobiony i gotowy produkt.


7 - Co to są piktogramy i co oznaczają?

Piktogramy czyli obrazkowe oznaczenia umieszczone na metce dywanu, zawierają najważniejsze informację dotyczące czyszczenia czy prania dywanu, ale też innych cech ważnych w codziennym użytkowaniu.


8 - Jak usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu?

Domowym sposobem! Soda jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy posypać dywan sodą oczyszczoną, rozprowadzić- wcierając np. miotłą w całą strukturę dywanu. Po 30 minutach odkurzyć.


9 - Jak z dywanu pozbyć się plam np. z soku (domowy sposób)?

W plamę na dywanie wklep piankę do golenia, przykryj ściereczką i pozostaw na kilka minut. Następnie przy pomocy gąbki lub ścierki zamoczonej w ciepłej wodzie przetrzyj to miejsce.


10 - Jak wyczyścić tłuste plamy na dywanie?

Wymieszaj jedną szklankę ciepłej wody z ¼ szklanki mydła w płynie. Zanurz szmatkę w tym roztworze, a następnie dociśnij plamę tłuszczu. Pozostaw roztwór na pięć minut. Czystą szmatką osusz plamę, tłuszcz powinien schodzić z dywanu. Gdy plama przestanie być widoczna, umieść na niej kilka ręczników papierowych. Przytrzymaj je ciężkim przedmiotem i pozostaw na noc do wchłonięcia pozostałej cieczy.


11 - Jak usunąć plamę z ketchupu na dywanie?

Aby usunąć keczup z dywanu, zacznij od zdrapywania resztek ketchupu z włókien dywanu za pomocą noża. Następnie zrób mieszankę: jedną łyżkę płynu do mycia naczyń wymieszaj z 2 szklankami chłodnej wody. Gąbką lub białą szmatką nasączoną tym roztworem przemyj delikatnie plamę. Powtarzaj powyższe kroki, aż plama ketchupu zniknie.


12 - Jak zamówić dywan na raty?

Więcej informacji tutaj