Dywan szary

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 149 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 149 elementów
Dywan szary na pierwszy rzut oka może wydawać się nużącą propozycją, jednak nic bardziej mylnego. Dostępność wielu odcieni tego koloru, a jednocześnie ich uniwersalność sprawia, że sprawdzi się w aranżacji różnych stylów oraz dopasuje do większości dodatków będących w pomieszczeniu.
 
Szczególną uwagę na dywan szary zwrócić powinni zwolennicy wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, który cechuje się  przejrzystością, przestronnością oraz prostotą. Panuje tutaj zasada „im mniej, tym lepiej”, co oznacza, że nie uświadczymy nadmiaru dekoracji i szalonych kolorów. Szary dywan wpasuje się zatem idealnie, wnosząc do pomieszczenia powiew świeżości, nie wywołując przytłoczenia i nie męcząc zbyt wyrazistym kontrastem.

Dywan szar
y, dzięki stonowanej barwie, świetnie odnajdzie się w połączeniu z bielą, drewnem oraz miękkimi poduszkami czy kocami, które zestawia się w stylu skandynawskim. Dużą uwagę zwraca się także na światło wpadające do pomieszczenia, więc decydując się na dywan szary mamy pewność, że utrzymamy pożądaną przejrzystość.

Zwolennicy utrzymywania pomieszczeń w swojskim, rustykalnym stylu również nie zawiodą się na dywanie szarym, ponieważ w sposób naturalny podkreśli ludowe wzory, odnowione meble oraz naturalne kwiaty w wazonie.

Warto podkreślić, że dywan szary jest również bardzo praktyczny, ponieważ nie widać na nim znacznie przypadkowych zabrudzeń oraz stosunkowo łatwo je usunąć. Dodatkowym atutem jest także łatwość zgrania dywanu szarego z różnymi wzorami np. geometrycznymi, zwierzęcymi, kwiatowymi czy abstrakcyjnymi.