Dywan granatowy

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Granat to kolor utożsamiany z ponadczasową elegancją. Z psychologicznego punktu widzenia, jest to barwa, którą zdecydowanie warto się otaczać. Pozwala uporządkować myśli, sprzyja koncentracji i wprowadza poczucie spokoju i kontroli. Bywa uważany za zbyt przytłaczający, jednak użyty jako zamiennik czerni zbuduje atmosferę wyrafinowanej elegancji, gdzie nie będzie już kojarzył się mrocznie i gotycko. Jeśli masz ochotę poeksperymentować z kolorem granatowym, ale nie jesteś do końca przekonany co do efektu finalnego proponujemy na sam początek użyć tekstyliów i dekoracji. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie dywanu, który wprowadzi do wnętrza zdecydowaną kolorystykę, która na tle delikatnych barw nie obciąży wnętrza.

Granatowe dywany w aranżacji wnętrz

Jeśli tylko wiesz, z czym połączyć kolor granatowy, sprawdzi się on we wszystkich pomieszczeniach. W dużej mierze kojarzy się z powagą, elegancją i autorytetem, więc będzie pasował do pomieszczeń związanych z pracą – na przykład jako dywan do domowego biura czy gabinetu. Jednak z psychologicznego punktu widzenia kolor granatowy posiada właściwości uspokajające, z tego powodu warto użyć go jako dywan do sypialni – pomoże w niej wykreować atmosferę odpoczynku.

Tak jak czerń, biel czy szarość granat jest uznawany jako doskonały kolor bazowy, który świetnie komponuje się z innymi barwami. Zestawiony z różem, zielenią czy żółcią zyska lekkość i nowoczesny wdzięk. Z błękitem i bielą stanowią przepis na eleganckie wnętrze. Pasuje do wszystkich jasnych wnętrz, którym doda klasy i głębi.

Granatowe dywany w naszej ofercie

Kolekcje Home Carpets oferują piękne granatowe dywany miłośnikom zarówno nowoczesnego designu jak i klasycznych rozwiązań. Tradycyjne dywany przełamane beżami i ponadczasowymi wzorami kwiatowymi odnajdą się w każdym pomieszczeniu – to prosta recepta na stylowe wnętrze. Nowoczesność granatowych modeli we wzory geometryczne oferuje nie tylko estetyczny wygląd ale także praktyczne zastosowanie. Modele podszyte antypoślizgową powłoką nadają się do prania w pralce, dzięki czemu można wykorzystać je w pomieszczeniach mocno eksploatowanych – znajdą swoje zastosowanie w pomieszczeniach urządzonych minimalistycznie lub w stylu skandynawskim.  W sklepie Home Carpets znajdziesz tylko najmodniejsze i najciekawsze propozycje do Twojego mieszkania.