Dywany do przedpokoju

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 414 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 414 elementów

Kierując się zasadą, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, powinniśmy pamiętać, że przedpokój to pomieszczenie, które nasi goście widzą w pierwszej kolejności. Jest to miejsce, które odgrywa bardzo ważną funkcję w naszym mieszkaniu, dlatego wybierając do niego dywan, powinniśmy kierować się wyglądem, ale – co może ważniejsze – funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Choć wystrój przedpokoju często jest minimalistyczny, dobrze zadbać o element dekoracyjny, który podkreśli jego charakter, a przy okazji sprawi, że wnętrze stanie się eleganckie i będzie czymś więcej, niż tylko pokojem przejściowym. Dlaczego warto zainwestować w chodnik do przedpokoju? Co jest ważne przy jego wyborze?

Najważniejsze cechy dywanów do przedpokoju

Decydując się na chodnik do przedpokoju, powinniśmy zwrócić uwagę na posiadanie przez niego konkretnych cech pozwalających na komfortowe i praktyczne używanie w tym pomieszczeniu. Narażony na częste zabrudzenia i uszkodzenia, powinien być łatwy w utrzymaniu czystości oraz wytrzymały i odporny. Warto pomyśleć o tym, z jakich włókien jest wykonany, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko niechcianych odkształceń. Ponadto, powinien być maksymalnie bezpieczny, by podczas chodzenia nie poślizgnąć się i nie przewrócić. Najważniejsze cechy przy wyborze dywanu do przedpokoju to:

  •          Antypoślizgowość
  •          Odporność na zabrudzenia i wilgoć
  •          Trwałość
  •          Rozmiar i kształt
  •          Kolorystyka

Najbardziej praktycznym wyborem będzie postawienie na chodniczek wykonany ze sztucznych włókien, takich jak poliester. Włókna poliestrowe są jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, które posiadają krótkie runo, łatwe w utrzymaniu czystości. Można je szybko i łatwo odkurzyć lub po prostu wytrzepać. Są też odporne na wilgoć, która podczas okresu jesienno-zimowego często przysparza nam problemów. Dywany do przedpokoju są narażone na częste tarcie, dlatego trwałość ma tak ogromne znaczenie.

Nowoczesne dywany do przedpokoju w kolekcjach Home Carpets

Dywany z kolekcji Costa, Nevada czy Hypno cechują się antypoślizgowym spodem oraz możliwością prania w pralce, w temperaturze maksymalnie 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu idealnie wpasują się w każde nowoczesne, jak i klasyczne przedpokoje. Odporne na uszkodzenia mechaniczne i częste deptanie doskonale sprawdzą się dywany z kolekcji Zefir. Sznurkowe dywany dwustronne, wykonane z materiałów najwyższej jakości będą także doskonałą ozdobą tarasów i balkonów. Wszystkie nasze propozycje będą piękną dekoracją, która ożywi i ociepli wnętrze, dzięki czemu korytarz stanie się prawdziwą wizytówką zapraszającą do wnętrza domu.