Kilka słów o Halloween

Kilka słów o Halloween

<p>Halloween obchodzone jest co roku 31 października. Do Polski zwyczaj ten dotarł w latach 90-tych.</p> <p>Jeśli przyjrzymy się nieco dokładniej, zobaczymy, że Halloween pojawiło się po raz pierwszy w Anglii, a wywodzi się z kultury celtyckiej. W historii Celtowie uważali noc z 31 października na 1-go listopada za koniec lata i zakończenie roku celtyckiego.</p> <p>Wierzono, że w tym czasie...

Moda na monochromatyzm! Dobierz dywany w zgodzie z najnowszym trendem

Moda na monochromatyzm! Dobierz dywany w zgodzie z najnowszym trendem

Moda na monochromatyczne wnętrza jest całkiem świeżym trendem. Jak to z trendami bywa – szybko stał się niezwykle popularny. Sięgają po niego ludzie zmęczeni klasyką, osoby, które lubią wnętrza w stylu nowoczesnym, a także ci, którzy lubią próbować czegoś nowego i ciągle szukają nowych sposobów na urządzenie swojego domu.

Dywany dla dzieci wg osobowości

Dywany dla dzieci wg osobowości

Często zastanawiamy się czemu nasze dziecko jest, jak aniołek, a syn przyjaciółki to istny diabełek. Odpowiedz jest jasna, oboje mają inne typy osobowości. Każde dziecko od pierwszego momentu życia ma swój własny, unikalny charakter, ale także może być jednym z czterech podstawowych typów temperamentów.

Kobaltowe dywany

Kobaltowe dywany

Szlachetny, niezwykły przyciągający kobalt jest intensywnym odcieniem koloru niebieskiego, wywodzi się z połączeń natury - nieba i wody. Jest uważany za przyjazny, autorytatywny i godny zaufania, podobnie jak lazur i inne średnie odcienie błękitu, jego cechy obejmują stabilność i spokój.

Kolor roku 2019 - Living Coral

Kolor roku 2019 - Living Coral

Koordynator kolorów Instytut Pantone już od niemal dwóch dekad wyznacza najmodniejszy kolor roku. Obecnie, kolorem przewodnim jest living coral. Barwę stanowi połączenie różu z pomarańczą lub czerwienią, która została złagodzona bielą.

Zalety wzorzystych dywanów

Zalety wzorzystych dywanów

Wzorzyste dywany w mocnych wzorach i kolorach, mogą onieśmielać. Jednak w świecie projektantów wnętrz, zagościły na dobre. Wzorzyste dywany powróciły w dobrym stylu, by odmienić melancholijne i surowe wnętrza. Nie trzeba już ukrywać swojej artystycznej duszy, można wyrazić siebie w swoim wnętrzu, ponieważ ten styl jest wart uwagi.

Fakty i mity

Fakty i mity

Dywany wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Czemu? Ponieważ są miękkie, służą jako reduktor hałasu i izolują dom. Na temat dywanów krąży wiele błędnych informacji. Jesteśmy tutaj, aby je wyjaśnić .

Chodnik w hotelu i urzędzie? Doskonały pomysł!

Chodnik w hotelu i urzędzie? Doskonały pomysł!

Wygląd podłogi zawsze ma znaczenie. Gdy wchodzimy do nowego pomieszczenia, nasz wzrok mimowolnie spogląda właśnie na podłogę. Podłoga naturalnie przyciąga wzrok. I stanowi pierwsze miejsce do oceny. Po podłodze właśnie wyrabiamy sobie już pierwsze zdanie na temat jakiegoś miejsca. A przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze. I można je zrobić tylko raz.

Pokazuje 1 - 10 z 46 elementów