Dywany w stylu nowojorskim

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 132 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 132 elementów

Styl nowojorski – jak wygląda ten trend na dywanach?

Kolory i wzory dywanów powinny być dopasowane do stylistyki wnętrza. Warto wiedzieć, że dywany w stylu nowojorskim to przede wszystkim jasna kolorystyka połączona z wzorami geometrycznymi i wszechobecna symetria. Dopełniają one aranżację pomieszczenia i mogę one stanowić tak zwany focal point, o którym będzie można przeczytać poniżej.
Urządzając wnętrza często korzystamy z dostępności różnych konfiguracji. Coraz bardziej popularny w Polsce styl nowojorski zapożycza z innych epok i styli. Bierze to co najlepsze z nurtów takich jak art deco, klasyczny czy vintage i łączy klasykę z nowoczesnością. We wnętrzach inspirowanych nowojorskimi apartamentami króluje elegancja i szyk.

Dywany w neutralnej kolorystyce

Baza tego stylu jest bardzo neutralna i bezpieczna. Stawia przede wszystkim na szarości, biele, czernie, beże, ale także kolory pastelowe. Popularny trend, który przywędrował do nas zza oceanu charakteryzuje się spokojnymi formami i idealnym wykończeniem - to także dobrze oświetlona przestrzeń, której naturalne oświetlenie gwarantuje duża liczba okien, a sztuczne - wiele źródeł światła w postaci pięknych żyrandoli, lamp stołowych i kinkietów. Łącząc ze sobą stare z nowym stawia na wyważone proporcje, które ostatecznie tworzą harmonijną całość. W tej stylistyce zwykle korzysta się z proporcji tonalnych 70/20/10, które polegają na wypełnieniu kolorem bazowym największej części - najlepiej neutralnymi kolorami. Kolejne 20% uzupełniamy barwami nawiązującymi do koloru stanowiącego bazę. Najmniejszy odsetek to przysłowiowa wisienka na torcie, która może być barwnym dopełnieniem. Jedną z najważniejszych cech stylu New York Classic jest tak zwany focal point, czyli centralne miejsce w danym pomieszczeniu skupiające na sobie całą uwagę, to także przestronność, w której nie ma miejsca na ciasnotę czy chaos. Niezwykle ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane dodatki i detale, które dodają aranżacji eleganckiej przytulności.

Dywany z geometrycznymi wzorami

Sposób aranżowania podłogi w stylu nowojorskim to przede wszystkim ponadczasowe, szykowne dywany - jasne, z gęstym i przyjemnym runem, najczęściej w piękne geometryczne wzory, tworzące tak ważną dla tego stylu symetrię. Parkiety zdobią dywany w stylu marokańskim lub jednokolorowe wykładziny. Opisywany styl stawia także na jakość produktów. Wysokiej klasy przedmioty podkreślają elegancki charakter wnętrza.
Nowy Jork określany jest jako dziwne, niepodobne do innych miasto, w którym niektórym ludziom ciężko jest się odnaleźć – jednak jeśli poczują się w nim jak w domu, nie będą mogli żyć gdzie indziej. Bardzo podobnie jest ze stylem nowojorskim, który początkowo może wydawać się zbyt dekoracyjny i pełen przepychu, jednak im dłużej z nim obcujemy, tym łatwiej jest zauważyć, że jest to sztuka klasycznej elegancji, ale zarazem eleganckiej przytulności.

Dywany w stylu nowojorskim z oferty Home Carpets


Stworzenie spójnej aranżacji, w pełni oddającej ducha tego trendu nie należy do najłatwiejszych. Bogata oferta naszego sklepu sprawia, że każdy znajdzie w nim dywan idealnie odzwierciedlający nasze postrzeganie stylu nowojorskiego. Kolekcje takie jak Maroko, Hypno, czy Nevada, ale także niektóre modele z kolekcji Sala, łączą w sobie klasykę z nowoczesnością i wykonane są z materiałów najwyższej jakości, sprawiając, że mieszkanie nabierze luksusowego wymiaru. Jeśli szukasz modnego dywanu w nowatorskim stylu , to zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź swój idealny dywan.