Dywany perskie

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 70 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 70 elementów

Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy kiedy pada hasło „dywany perskie”, to prawdopodobnie ciężka, ręcznie tkana dekoracja, która posiada bogate zdobienia motywami roślinnymi, scenami figuralnymi bądź zwierzęcymi. Od razu myślimy o tradycyjnych, dużych dywanach, których historia sięga niepamiętnych czasów. Nowoczesne odsłony irańskich dywanów ponownie zyskują na popularności i przyciągają uwagę oryginalnym wzornictwem, kolorystyką i wykorzystywanymi materiałami. Tradycyjne dywany perskie wykonywane były z naturalnych włókien, takich jak wełna lub jedwab. Obecnie na rynku wciąż dostępne są dywany wykonywane z przędzy ekologicznej, która ma tak dużo zwolenników jak i przeciwników. Udaj się z nami w podróż do Starożytnego Iranu, pełnego ornamentów i wyrazistych kolorów bez wychodzenia z domu!

Oryginalne perskie dywany ozdobą każdego wnętrza

Wspaniałe, ręcznie tkane dywany rozpoznawalne na całym świecie są niepodważalnym skarbem kultury Iranu. Charakteryzują się wspomnianymi wcześniej oryginalnymi ornamentami, charakterystycznymi motywami roślinnymi, odważną kolorystyką oraz materiałem. Do tej pory wykonywane były z naturalnej przędzy – wełny lub jedwabiu. Jednak podążając za trendami, a także zapotrzebowaniem Naszych klientów, którzy często borykają się na przykład z alergiami układu oddechowego, postanowiliśmy wprowadzić do oferty wyjątkowe dywany perskie, wykonane z akrylu, które posiadają wszystkie pożądane cechy dywanów naturalnych a dodatkowo wzbogacone zostały o inne atuty (większa wytrzymałość, wygoda czyszczenia, antyelektrostatyczność czy hipoalergiczność).

Jeśli marzysz o powrocie do tradycji, a wszystkie nowoczesne rozwiązania nie idą w parze z Twoim zmysłem aranżacyjnym – dywany orientalne to strzał w dziesiątkę! Doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, które pozwolą na wyraziste odznaczenie się w Twoim domu. Tradycyjnie urządzone pomieszczenia to także świetne miejsce dla tego typu dywanu, który stanowić będzie idealne dopełnienie wystroju. Niezależnie od stylu w jakim się odnajdujesz, nasze irańskie dywany mogą ciekawie uświetnić Twój salon lub sypialnię – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!

Nasza oferta klasycznych dywanów w stylu Starożytnego Iranu

Wysoka jakość, nietuzinkowe wzory i kolory, wyjątkowe materiały oraz staranne wykonanie i korzystne ceny. Wszystkie nasze kolekcje dywanów perskich łączą w sobie te atuty, dzięki czemu Klienci mogą cieszyć się doskonałymi produktami przez wiele lat. Różnorodność wzorów, rozmiarów i kształtów pozwala na dobór idealnego dodatku do mieszkania i domu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi kolekcjami i zakupu idealnego modelu.