Dywan czerwony

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 35 elementów

Czerwony dywan najczęściej kojarzy nam się z bogactwem, ze sławą i luksusem. Dlaczego? Ponieważ to właśnie czerwonych dywanów używają podczas ważnych wydarzeń takich jak oficjalne gale i zazwyczaj stąpają po nich znani ludzie: innymi słowy wszyscy potężni, bogaci i wpływowi. Kolor ten należy do ciepłych barw – jego najpowszechniejsze znaczenie to ogień i miłość. Dzięki swojej intensywności przyciąga uwagę i ożywia wnętrza – dlatego warto postawić na czerwony dywan jako dodatek dodający charakteru. 

Czerwony dywan – do jakich wnętrz?

Nie zaleca się wykorzystania czerwonych dywanów w pomieszczeniach, które służyć nam będą za miejsce odpoczynku, lub takich gdzie wymagana jest koncentracja i skupienie. Jest to kolor żywiołowy, zatem lepiej byłoby położyć taki dywan w salonie czy w kuchni. Czerwień wzmaga apetyt, zatem wykorzystanie go w jadalni to strzał w dziesiątkę. Warto jednak stosować tę barwę w umiarkowanym stopniu, ponieważ natężenie tak intensywnych odcieni może okazać się zbyt męczące.

Czerwony dywan będzie idealnym dodatkiem do przestronnych pomieszczeń, w których wykorzystujemy grę świateł, ponieważ głębokie odcienie optycznie zmniejszają i silnie działają na wnętrza. Jaśniejsze odcienie czerwieni doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym czy sypialni, do których wniosą ciepło. Czerwień dywanu stanowi świetne tło dla wzorów. Niebieskie, beżowe, czy szare dodatki stworzą nam mocny kontrast i stanowić będą nowoczesne dopełnienie aranżacji.

Czerwone dywany w naszej ofercie

Podążając za trendami, ale także za potrzebami naszych klientów, oferta Home Carpets prezentuje tradycyjne, ale także nowoczesne modele czerwonych dywanów. Nowoczesność to geometryczne wzory, które łączą kilka kolorów. Klasyczne wzornictwo to zaś kwiatowe motywy z domieszką szarości lub beżu. Niezależnie od tego czego poszukujesz, w jakim stylu czujesz się najlepiej w naszym sklepie znajdziesz to co odpowiada Twojemu zmysłowi estetycznemu.