Informacja

Kolory

na stronę
Pokazuje 1 - 31 z 628 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 628 elementów

Dywany pełnią w naszych domach wiele praktycznych funkcji. Bardzo ważny jest również aspekt dekoracyjny i wizualny. Decyzję o doborze odpowiedniego dywanu powinniśmy pozostawić na sam koniec aranżacyjnych zmagań, tak aby odpowiednio dopasować kolor tkaniny do całego pomieszczenia. O czym warto pamiętać podczas doboru kolorów? Spieszymy z odpowiedzią!

O czym należy pamiętać podczas wyboru koloru dywanu?

Aby zachować spójność i harmonię powinniśmy pamiętać o spełnieniu pewnych zasad, które pomogą nam w doborze idealnego dywanu. Oczywistym jest, że jasne barwy dywanów pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni, natomiast ciemniejsze sprawią, że pokój będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Jeśli wnętrze wykończone zostało ciemną podłogą, zdecydowanie lepiej będzie się na niej prezentował jasny dywan i odwrotnie. Łatwym sposobem na dopasowanie tkaniny jest także dobór dywanu o kilka tonów jaśniejszego lub ciemniejszego niż kolor ścian. Mamy wtedy pewność, że nie zaburzymy całokształtu a efekt będzie wyglądał na przygotowany przez profesjonalnego dekoratora. Miłośnikom przełamywania schematów polecamy odważniejsze i żywsze stylizacje, w których to dywan stanowi centralny element i mocny akcent stanowiący kontrastowe zestawienie. Warto wtedy spojrzeć na koło kolorów i wybrać te, które znajdują się po przeciwnej stronie koloru naszych ścian. Spektakularny efekt gwarantowany. Miejsca narażone na intensywne użytkowanie i zabrudzenia, takie jak przedpokój czy kuchnia nie polubią się z dywanami w kolorach bieli. Wyjątkiem są antypoślizgowe dywany przeznaczone do prania w pralce, które z łatwością utrzymamy w czystości bez obaw o zniszczenie.

Dywany jedno- i wielokolorowe we wnętrzach

Oferta naszego sklepu to mnogość barw i wzorów. W zależności od potrzeb i stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie, możemy znaleźć dywany jedno- i wielokolorowe, te z nowoczesnymi wzorami, delikatne pastele, świetnie nadające się do pokoju dziecięcego oraz mocne, żywe barwy wprowadzające ożywienie. Jeśli zależy nam na stymulujących odcieniach, które tętnią życiem polecamy dywany w ciepłej tonacji. Zaś sypialnia i pomieszczenia służące odpoczynkowi powinny zostać wyposażone w dywany o zimnej kolorystyce, która uspokaja i wprowadza błogi nastrój. Minimalistyczne wnętrza aż proszą się o jednokolorowe tkaniny dopełniające charakteru. Orientalne dywany wprowadzą zaś ponadczasowego szyku i wyrafinowanej elegancji.

Ile styli, tyle możliwości wykorzystania modnych dywanów

Niepodważalną cechą dywanów jest ich wizualny i funkcjonalny aspekt. Dobrze dobrany model potrafi znacznie odmienić lub podkreślić aranżację wnętrza. I choć dywany posiadają tyle samo zwolenników, co przeciwników należy pamiętać o tym, że wprowadzając je do pomieszczenia zawsze zyskamy na przytulności. Szeroki wachlarz asortymentu zachwyci zarówno fanów minimalistycznych, oszczędnych w dodatkach form, jak i osoby kochające przełamywać schematy, lubiące kontrastowe zestawienia. Niezależnie od tego na jaki dywan się zdecydujesz, oferujemy Ci pięknie wykonane, wysokiej jakości dywany, które zachwycać będą domowników i wszystkich gości przez długi czas.