Domowe sposoby usuwania plam z dywanu

Domowe sposoby usuwania plam z dywanu

Dywan to produkt, mający cieszyć oczy mieszkańców i ich gości swoimi walorami wizualnymi. Z biegiem czasu mogą one jednak stopniowo zanikać, na co wpływ ma sposób użytkowania oraz pojawiające się na powierzchni różnego rodzaju plamy. Nie zawsze jednak trzeba korzystać z usług profesjonalnej pralni, aby przywrócić dywanowi dawny blask i nieskazitelny wygląd. Bardzo często w takich sytuacjach przydają się domowe sposoby usuwania plam. Nie są kosztowne, ponieważ zazwyczaj wykorzystują produkty codziennego użytku. Nie trzeba też długo czekać na efekty. Te dwa aspekty powodują, że szybko i sprawnie można pozbyć się uciążliwych plam. Bez wychodzenia z domu, bez poszukiwań fachowców, bez drogich środków! W dzisiejszym artykule, chcemy przybliżyć Wam kilka sprawdzonych metod na walkę z zabrudzeniami. Dzięki kilku poradom, będziecie mogli w dowolnym momencie pozbyć się plam z dywanów – również tych, które zakupicie w naszym sklepie internetowym https://homecarpets.pl/.

Zabrudzenia nie takie straszne, jak je malują

Plamy na powierzchni dywanu wynikają ze standardowego, codziennego użytkowania. Bardzo często są również efektem gapiostwa, roztargnienia i nieostrożności. Najczęściej spotykane są plamy po jedzeniu oraz napojach. Najbardziej popularnym przykładem tego typu zabrudzenia są plamy po winie – szczególnie czerwonym. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Należy działać jak najszybciej i na miejsce skazy czym prędzej wylać gazowaną wodę. Następnie wysuszyć je za pomocą suchej ścierki, dzięki czemu plama zostanie wchłonięta. Tłuszcz to kolejny cieszący się opinią trudno usuwalnego. Na pewno nieraz na Twoim dywanie wylądowało tłuste jedzenie, brudząc przy tym jego powierzchnie. W przypadku tego typu plam również można korzystać z domowych sposobów. Dobrą metodą jest posypanie miejsca zabrudzenia mąką i pozostawienie go w takim stanie na co najmniej 24 godziny. Po tym czasie, należy włączyć odkurzacz i dokładnie odkurzyć tę powierzchnię. Niejedna osoba spyta, co w sytuacji, gdy na naszym dywanie pojawi się plama po owocach, bądź sokach? W takim przypadku, powinniśmy przygotować specjalny roztwór z 1 łyżki wody o temperaturze pokojowej oraz 3 łyżek denaturatu i nanieść na dane miejsce za pomocą ścierki. Taka mieszanina dwóch różnych płynów powinna spowodować zniknięcie zabrudzenia z dywanu. Skazy powstałe w wyniku codziennego użytkowania, takie jak plamy po błocie, nie wymagają aż tak dużej ingerencji i podejmowania wyjątkowych działań. Zabrudzenia powstałe w taki sposób, zazwyczaj wystarczy wysuszyć, a następnie odkurzyć. Jeżeli taki zabieg nie przyniesie zamierzonych rezultatów, można przetrzeć powierzchnie skazy ścierką nasączoną octem, co powinno wzmocnić efekt.

Największa zaleta domowych sposobów? Niskie koszty

Jak widzicie, nie zawsze korzystanie z usług pralni jest konieczne. Czasami wystarczą chęci, odrobina wiedzy oraz produkty, które znajdziemy w większości domów. Koszt takich działań jest znikomy, żeby nie napisać, że żaden. A efekt końcowy – imponujący.  

Komentarze

    Dodaj komentarz