Dywany i zdrowie. Jakie są korzyści z posiadania dywanów w domu.

Dywany i zdrowie. Jakie są korzyści z posiadania dywanów w domu.

Dywan zatrzymuje alergeny w powietrzu

Ekologia i zdrowe odżywianie są wciąż na topie. Poszukujemy nieustannie tego co dla nas lepsze i zdrowsze. Także w kwestii wyboru dywanu sugerujemy się tym, aby nie szkodził naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie pomagał. W tym miejscu należy obalić jeden z mitów, że alergicy nie powinni posiadać dywanu. Prowadzono już wielokrotnie badania na ten temat i okazuje się, że są one korzystne dla osób cierpiących na astmę i alergię. Niemiecki związek Alergii i Astmy zbadał ten problem  okazuje się, że dywan poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach na różne sposoby. Jest swoistą pułapką utrzymującą kurz i alergeny z dala od powietrza, którym oddychamy. Oznacza to, że kurz, sierść zwierząt i inne cząsteczki, które opadną na dywan, pozostają uwięzione, dopóki nie zostaną usunięte przez odkurzanie czy czyszczenie ekstrakcyjne. Z kolei gładkie powierzchnie podłóg, takie jak twarde drewno i kafelki, umożliwiają gromadzenie się kurzu i innych alergenów oraz ich recyrkulację do strefy oddychania. Mówiąc najprościej dywan sam w sobie może być antyalergiczny, pod warunkiem że jest wykonany z materiału, który nie uczula. Takimi dywanami są dywany polipropylenowe.

Dywan stawia cię na bezpieczniejszym gruncie

Dywany i chodniki zmniejszają prawdopodobieństwo upadków, zapewniając lepszą przyczepność niż inne opcje podłóg. Dzieje się tak wszędzie, ale jest jeszcze ważniejsze w obszarach, w których ludzie wchodzą do budynku po przejściu przez obfity deszcz lub śnieg. A jeśli upadki już się zdarzają, miękka powierzchnia dywanu zmniejsza ich wpływ. Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie, szkole, szpitalu czy innej placówce, mniej upadków i mniej poważnych obrażeń to jeszcze jeden powód, dla którego wykładzina dywanowa jest wyborem, z którym możesz czuć się dobrze.

Dywany posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard

Certyfikat ten oznacza, że dywan jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Nasze produkty posiadają ten certyfikat. Dodatkowo sami badamy nasze dywany wysyłając je do Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, dlatego śmiało możemy polecić nasze dywany również dzieciom i alergikom.

Dywany motywują do ćwiczeń i chronią nasze stopy i kolana

Dywany doskonale amortyzują twardą powierzchnię. Możemy z powodzeniem na nich ćwiczyć, nie musimy posiadać do tego celu maty. Nasze polipropylenowe dywany są miękkie, a dzięki temu że posiadają wysokie runo dają przyjemne uczucie ciepłego dywanu. Dzięki dywanom zyskają nasze kolana i stawy, co się sprawdza w przypadku osób noszących buty. Najzdrowsze dla naszych stóp jest chodzenie na boso, a miękki dywan daje tą możliwość. 

Podsumowując powyższe informacje śmiało możemy stwierdzić, że dywany mają pozytywne działanie dla naszego zdrowia. Polipropylenowe dywany są jak najbardziej bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie bójmy się ich kupować, tym bardziej, że na rynku mamy dostępne profesjonalne odkurzacze i preparaty do ich czyszczenia.

Zachęcamy do zakupu naszych dywanów.

Komentarze

    Dodaj komentarz