Dywan do pokoju dziecięcego: udekoruj podłogę praktycznie i z radością

Dywan do pokoju dziecięcego: udekoruj podłogę praktycznie i z radością

Dywany dziecięce jako część wyposażenia pokoju dziecięcego są niezbędnym i uroczym dodatkiem w pomieszczeniu. Pokój dziecięcy zmienia się niemal całkowicie wraz z rozłożeniem dywanu na podłodze. Dywan w pokoju dziecięcym ma wiele funkcji, obok oczywiście funkcji estetycznej. Ważne jest, żeby dywan był piękny, podobał się dzieciom i dorosłym i pasował do reszty wystroju.

Rola dywanu w pokoju dziecięcym

Kupując dywan dziecięcy, a urządzając pokój noworodka, wybór zapewne padnie na delikatny kolor, dywan pastelowy. Rola dywanu na początku ma często funkcję estetyczną, ale gdy dziecko rośnie, znaczenie dywanu dziecięcego staje się bardziej istotne. Dywan przekształca się w centrum zabawy, więc powinien być praktyczny, trwały i odporny.

Pokój dziecięcy to przestrzeń w domu poświęcona i zarezerwowana w całości dla dzieci, mogą tam bawić się, uczyć i odpoczywać. Jest to przestrzeń przyjazna dzieciom i dostosowana do nich, dobrze, jeśli w swoim pokoju dzieci mają dostęp do swoich rzeczy bez większej pomocy. Rozwija to niezależność i pewność siebie, pomaga to nam dorosłym obserwować zainteresowania dzieci w danej chwili.

Wybór dywanów do pokoju dziecięcego jest naprawdę szeroki. Obok ogromnej gamy kolorów w dywanach dziecięcych, dużej ilości wzorów, które są projektowane z myślą o dzieciach i różnych rodzajach tkanin dywanowych, mamy do wyboru jeszcze kształt dywanu. Klasycznym wyborem jest prostokątny dywan, który świetnie pasuje do większości wnętrz, ale jeśli chcemy wprowadzić oryginalny akcent to świetnym wyborem będzie, dywan okrągły, dywan koło.

Kiedy dziecko dorasta, sypialnia, pokój dziecka zmienia się razem z nim, zmieniają się dodatki, kolory i zabawki. W tym momencie funkcja dywanu nie jest już czysto estetyczna. Miękki dywan dziecięcy chroni przed przypadkowymi upadkami, na dywanie z przyjemnej przędzy, można się położyć, aby rysować lub czytać. Dywan chroni przed chłodem podłogi i jej twardą powierzchnią. Podłoga również jest chroniona, ponieważ czasami upadek przedmiotów może ją uszkodzić.

Dywan dla dziewczynki, dywan dla chłopca

Dywan dziecięcy wypełnia pokój kolorami, dywany mają wzory z postaciami, które dzieci lubią, więc niejako dzieci poprzez swoje zainteresowania personalizują swoją przestrzeń.

Dywany dla chłopców opatrzone są wzorami, których nasi mali klienci szukają najczęściej. Dywan w dinozaury, dywan w piratów, dywan w rybki- wyspa skarbów, dywan tor wyścigowy, dywan boisko sportowe, dywan kosmos, dywan robot czy dywan uliczki w różnych wersjach to już niemal dywan kultowy. Natomiast jeśli chcemy, żeby przestrzeń była spokojna, możemy wybrać dywan szary, dywan beżowy bez wzorów lub monochromatyczny dywan czarno biały.

Dywany dla dziewczynek z uroczymi wzorami, ślicznymi kolorami w magiczne wzory, które rozweselą i rozjaśnią pokój, gdzie każda księżniczka zbuntowana czy też nie znajdzie coś dla siebie. Dywany do pokoju dziewczynki dostępne w wersjach: dywany w motylki, dywan miś, dywany z jednorożcem, dywan z księżniczką dla księżniczki, dywan sówki czy dywan ze zwierzątkami, dywan safari- zoo. Modnym i ciekawym wyborem, jeśli w pokoju jest już dużo wprowadzonych wzorów, będzie dywan jednokolorowy: dywan popielaty, dywan różowy, kremowy dywan czy też błękitny.

Dywany interaktywne, integracyjne, sensoryczne

W naszym sklepie homecarpets.pl posiadamy również inne rodzaje dywanów dziecięcych, są to dywany „interaktywne”, integracyjne czy dywany sensoryczne. Dywany te posiadają skomponowane wzory, które pomagają w zabawie, uczą i rozwijają wyobraźnię, takie jak dywan uliczki, dywan safari, czy dywan boisko. Dywany dziecięce w tej wersji pobudzają kreatywność dzieci, oferują bazę- bardzo wygodną do zabawy w pojedynkę lub z przyjaciółmi.

Nasze dywany występują również w dużych rozmiarach takich jak dywany dziecięce 200x290, 300x400, dywany 400x500 i w wielu innych, więc są to idealne dywany do przedszkola i szkoły, które świetnie sprawdzą się w miejscach, przeznaczonych do wypoczynku czy zabawy, a ogromna ilość wzorów do wyboru sprawia, że można dobrać wzór dywanu do nazwy grupy w przedszkolu.

Komentarze

    Dodaj komentarz