Viva Magenta kolorem roku 2023-Wyrażaj siebie bez ograniczeń!

Viva Magenta kolorem roku 2023-Wyrażaj siebie bez ograniczeń!

Asertywny, ale nie agresywny, energetyczny, energiczny, odważny, zapewniający idealną równowagę między ciepłym i chłodnym odcieniem. Viva Magenta, bo o nim mowa, został ogłoszony przez Instytut Pantone kolorem roku 2023.

Kolor Viva Magenta wywodzi się z rodziny kolorów czerwonych, inspiracją była barwa koszenili jednego z najcenniejszych barwników naturalnych.

Barwnik koszenila był używany przez Azteków i Majów, więc jest znany od tysięcy lat. Zyskał sławę dzięki fantastycznej barwie, dużo ładniejszej niż tej używanej w Europie, więc szybko stał się drogocennym surowcem.

Kolor Viva Magenta zachęca do odważnych działań, promuje i wspiera kreatywność. Niesie przesłanie, żeby odkrywać siebie na nowo z odwagą i bez ograniczeń.

Jak wykorzystać magentę w swoim wnętrzu?

Jednym z najprostszych sposobów na odmianę swojego mieszkania jest zmiana koloru ścian. Magenta świetnie wygląda na jednej ścianie w pokoju, na przykład jako tło dla obrazów czy półek z książkami. Można również pokusić się o pomalowanie mebli lub dodanie magentowych akcentów, takich jak poduszki czy narzuta na łóżko.

Jeśli jednak chcemy zmienić swoje wnętrze bez konieczności malowania czy kupowania nowych mebli, warto rozważyć zakup dywanu w odcieniach magentaDywan to element wystroju, który może odmienić każde pomieszczenie. Magenta jest kolorem, który świetnie komponuje się z jasnymi odcieniami drewna, szarością czy bielą. Dywan w odcieniach Magenta doda wnętrzu energii i radości.

Gama czerwieni w dywanach 

Zgodnie z wytycznymi Viva Magenta przedstawiamy gamę dywanów z kolorem roku w różnych wersjach, jakie posiadamy w swoich zbiorach. Pokażemy kolor jako element wzoru lub cały dywan zdominowany  odważnymi kolorami z rodziny czerwieni.

     DYWAN ANTIC       DYWAN NEVADA II       DYWAN GAIA       DYWAN FLORES

Zdecydowanie dywany w kolorach czerwieni, fuksji, purpury, dają różnorodne efekty stylizacyjne. Wszystkie odcienie przyciągają wzrok i wyglądają bardzo atrakcyjnie.

                   DYWAN PORTO       DYWAN ALFA

Odwagi… Viva Magenta!!!

Komentarze

    Dodaj komentarz