Dywan pod choinkę. Choinkowy dywan.

Dywan pod choinkę. Choinkowy dywan.

Nic tak jak choinka nie wprowadza w świąteczny nastrój. Pięknie ustawiona w pokoju, dumna z uroczymi migotającymi światełkami i ozdobami wprowadza magię i miłe ciepło w sercu. Ubieranie choinki to prawdziwy rytuał, który łączy rodzinę, daje dużo radości i wyznacza początek świątecznego sezonu w domu. Świąteczne drzewko wnosi swoją obecnością radosny nastrój, ponieważ nieodzownie łączy się z tradycjami, które pamiętamy z dzieciństwa i przekazujemy dalej, następnym pokoleniom czy celebrujemy wspólnie z bliskimi, dbając o uczczenie święta rodziny.

Postaw choinkę na dywanie. Rozkładając choinkę, często zastanawiamy się nad tym, jak ją ładnie wyeksponować.

Co zrobić i jak ograć stojak na, którym wspiera się drzewko. Głównym celem i tak jest bezpieczeństwo i elegancko wyglądający dom przystrojony ozdobami. Pod choinką można rozłożyć dywan, dywanik lub chodnik, taki dywan pod choinkę może być biały, przypominający śnieżny krajobraz lub zielony jako spójnie połączony kolorystycznie z choinką, ale kolor może być każdy, jaki tylko chcemy. Przy żywym drzewku dywan rozłożony pod choinką spełnia jeszcze jedną rolę, a mianowicie działa jak łapacz igiełek choinkowych, które nie będą roznoszone po całym domu, tylko zatrzymają się na dywanie, skąd łatwo usuniemy je odkurzaczem.

                                                 

Rozmiar i gatunek dywanu pod choinkę

Choinki tak jak dywany występują w różnych rozmiarach od dużych rozłożystych, które zajmują sporą przestrzeń po mniejsze. Wszystko zależy od miejsca w domu, które przeznaczamy na wybrany element dekoracyjny. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jakie drzewko mamy w pokoju, taki rozmiar dywanu wybierany. Dywan umieszczony pod choinką może być malutki tylko pod stojak czy doniczkę, może też być rozmiarowo podobny do rozłożystych gałązek drzewka. Co do gatunku dywanu, pięknie wygląda puchaty dywan shaggy, ale w ten typ włosa będą wbijały się igły z żywych choinek, chociaż przy ciemniejszym kolorze nie będzie ich widać. Jeśli chcemy, aby na dywanie zmieściła się szopka, jak i prezenty, musimy wybrać większy dywan. Taki zabieg pięknie wygląda na pamiątkowych zdjęciach.

dywan nowoczesny porto kolo jednolity zielony z atestem   dywan nowoczesny-pluszowy shaggy cosy 01 bezowy kolo bo

Właściwy kształt dywanu pod choinkę

Kształt dywanu jaki wybierzemy jest kwestią indywidualną i dotyczy estetyki, którą preferujemy. Dywan okrągły wygląda pięknie i wnosi schludną elegancję, powiela swym kształtem, kształt rozłożystych gałęzi choinki. Dywan prostokątny przypomina naturalne otoczenie, pasuje kształtem do większości mebli w mieszkaniu. Bez względu na kształt dywanu, który wybierzemy, dywan stworzy zachęcającą i miłą dla oka dekorację.

Dywan pod choinkę jest inwestycją, która posłuży nam cały rok i to nie jeden! Jeśli więc nie chcesz ustawiać swojej choinki na dywanie, ponieważ masz inne rozwiązanie, to może dywan jako praktyczny prezent dla kogoś bliskiego to fajny pomysł. Ładnie zwinięty z piękną kokardą, sprawi dużo radości obdarowanemu.

Wesołych Świąt!!!

Komentarze

    Dodaj komentarz