Dywany w stylu japandi/ wabi-sabi- japońskie. Filozofia i styl życia

Dywany w stylu japandi/ wabi-sabi- japońskie. Filozofia i styl życia

Wabi-Sabi pochodzący z Japonii termin, który zasadniczo oznacza szukanie i dostrzeganie piękna w niedoskonałości. Niezwykła filozofia w czasach, gdzie większość z nas w codziennym natłoku zdarzeń i obowiązków, właśnie do perfekcji i doskonałości dąży.

Wabi-Sabi to połączenie słów, które odnosi się do filozofii życia namawiającej, żeby akceptować, rozumieć piękno w jego „niestandardowym” w obecnych czasach odcieniu.

Wabi – odnosi się do życia w spokoju z pokorą i prostotą, będąc jednocześnie w harmonii z otaczającym światem natury. Sabi natomiast jest definiowane jako zdolność akceptacji cyklu życia i pokochanie go w każdej jego odsłonie, zarówno w tej dobrej jak i złej, trudnej.

Wabi- sabi jako styl we wnętrzach

Filozoficzne podejście do Wabi-sabi, zmieniło się w styl, który jest metodą głębszego postrzegania przedmiotów jako pięknych, mimo ich wad czy uszkodzeń. Często odnosi się do pamiątek rodzinnych jak porcelana, które z upływem czasu mogły ulec uszkodzeniu, ale mimo to nie straciły na uroku a zyskały nowy rys historii.

Wabi- sabi we wnętrzach odnosi się też do naturalnych tkanin czy specyficznych wzorów, często postarzanych. W tym stylu chodzi o autentyczne poczucie „bycia w domu”, o to, że nie każdy kubek czy filiżanka musi być od kompletu a może lubisz swój kubek z wakacji.

Takie właśnie jest Wabi- sabi można celowo podejść do wystroju wnętrza lub po prostu lubić różne często niezwiązane ze sobą przedmioty, które towarzyszą nam w codziennym życiu, czasami od lat i dlatego są wyjątkowe.

Dywany w stylu Wabi-sabi

Dywany sznurkowe z kolekcji Zefir idealnie pasują do stylu japandii, który szanuje i docenia naturę. Nasza kolekcja dywanów sznurkowych sizal została skomponowana w ciepłych i spokojnych kolorach ziemi a wzór na dywanie to plecionka nitek o różnych grubościach. Dywany sznurkowe Zefir wprowadzą do domu ( i na zewnątrz też) proste, nieskomplikowane, łagodne piękno.

dywan zefir szary    dywan zefir brązowy

Nord jest również kolekcją dywanów sznurkowych wewnętrznych i zewnętrznych. Tu znajdziemy wiele wzorów i kolorów pięknie plecionych dywanów, które łatwo można dostosować do wnętrza w domu. Dywany sznurkowe sizal Nord mają symetryczne i asymetryczne wzory, więc wybór jest ogromny, ale całość skupia się na prostocie formy.

dywan zewnętrzny nord    dywan liście

Niesamowita, niejednoznaczna kolekcja dywanów, którą rekomendujemy to kolekcja dywanów sznurkowych Delphi. Łagodne tony kolorystyczne, sznurek, który tworzy na dywanie fantastyczne sploty w połączeniu z dłuższą miękką przędzą shaggy łączy komfort z prostotą. Dywany sznurkowe Delphi są doskonałym dodatkiem do domu, jak i na taras czy balkon, ponieważ wprowadzają spokojny „ żywy, falujący styl”, który pasuje do filozofii Wabi- sabi.

dywan delphi     kolekcja delphi

Twój dom powinien być też miejscem, w którym możesz odpocząć, zrelaksować się. Nawet zwinąć w kulkę i przemyśleć to, co się dzieje na około. Potrzebujesz przytulności, miękkości i swobody. Miękkie, ładne i urocze w swej prostocie są dywany shaggy Alpaca czy dywany Shaggy Cosy.

dywan butelkowa zieleń      dywany shaggy

Angażując zmysły, można wybrać kolorowe dywany z kolekcji Porto, rozjaśnią pomieszczenie i będą wyznaczały plac do zabawy z dziećmi czy zwierzakami. Jednokolorowe dywany Porto podkreślą podłogę lub złagodzą jej odcień, ale na pewno wprowadzą miękką strukturę do Twojego wnętrza.

dywan porto    

Komentarze

    Dodaj komentarz