Czarny dywan w nowoczesnych wnętrzach

Czarny dywan w nowoczesnych wnętrzach

Wydaje Ci się, że jednolity dywan jest nudny i nie potrafi skutecznie przyciągnąć uwagi Twoich gości? Z tego artykułu dowiesz się, że wcale nie musi tak być! Czarny dywan w nowoczesnych wnętrzach jest nie tylko uniwersalny, lecz także może nadać im wyjątkowego charakteru.

 

Minimalizm w cenie

Minimalizm już od kilku lat podbija rynek wnętrzarski. Mamy dość chaosu i przypadkowo ułożonych dekoracji, które nijak łączą się z resztą otoczenia. Zamiast tego stawiamy na starannie przemyślane kompozycje w jednolitych kolorach lub kontrastujących ze sobą. Czarny dywan w nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach.

 

Jeśli marzy Ci się dywan shaggy w jednolitym ciemnym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie! Pamiętaj tylko o tym, żeby dostosować go do wielkości pomieszczenia. Niech nie będzie większy niż połowa pokoju, ponieważ może sprawiać wrażenie przypadkowej plamy. Najlepiej zestaw go z innymi meblami, np. jego fragment ulokuj pod kanapą albo stołem. Dzięki temu nie będzie znacząco odcinał się od reszty wnętrza.

 

Czarny dywan ożywi Twoje wnętrze

To nie pomyłka! Ciemne dywany mogą przytłoczyć wnętrze, ale tylko wtedy, gdy są nieumiejętnie wkomponowane w resztę otoczenia. Co to znaczy? Nadmiar ciemnych kolorów w pokoju, który jest mały, sprawia wrażenie chaosu, zaduchu i optycznie jeszcze bardziej zmniejsza pomieszczenie.

 

Żeby tego uniknąć i nadać salonowi wyrazistości, postaw na wystrój w jasnych barwach. Świetnie sprawdzą się białe meble i kremowe lub złociste dodatki. Gdy już poczujesz powiew świeżości, połóż czarny dywan, który nada oryginalnego kontrastu, a na sofie ułóż ciemne poduszki. W ten sposób czerń będzie podkreślać delikatne barwy pomieszczenia, zamiast je przytłaczać. Jeśli cenisz sobie klasyczne połączenia, sprawdź nasz czarny dywan ze wzorem plastra miodu!

 

Szyk i elegancja czarnych dywanów

Czy czarny dywan nadaje się wyłącznie do pomieszczeń wielkich rozmiarów? Niekoniecznie! Pomyślmy teraz o łazience, która przecież zazwyczaj jest zdecydowanie mniejsza niż reszta mieszkania. Czy w takim wypadku czarny dywan jej nie przytłoczy? Wręcz przeciwnie.

 

Tak jak w przypadku dużych salonów z kontrastującymi dodatkami, tak samo we wnętrzu łazienki możesz wydobyć szyk i elegancję otoczenia. Czarny dywan przepięknie zgra się z dodatkami z drewna lub w kolorze jasnego brązu. Jeszcze lepiej podkreśli delikatną biel ścian i zlewu lub prysznica. Wchodząc do łazienki zaprojektowanej w taki sposób, poczujesz się ekskluzywnie! Czarny dywan w toalecie ma jeszcze jedną zaletę – doskonale maskuje zabrudzenia i kurz. Mimo częstego użytkowania tego pomieszczenia, nie będziesz myśleć o częstym trzepaniu dywanu. Wystarczy zrobić to raz na tydzień, a czarny dywan będzie jak nowy. Sprawdź nasz komplet łazienkowy, który w dodatku jest antypoślizgowy!

 

Czarne artystyczne szaleństwo

Czarny dywan nie musi być nudny i jednolity. Miłośnicy szalonych wystrojów z pewnością upodobają sobie geometryczne lub abstrakcyjne wzory na czarnym dywanie. To świetna i zarazem uniwersalna propozycja do mieszkań studentów lub młodych dorosłych, którzy lubią pomieszczenia z ostrym charakterem. Ale jak zestawić taki szalony czarny dywan z resztą otoczenia, żeby go nie przytłoczył?

 

Abstrakcyjne dodatki dobieraj rozważnie, czyli jeśli decydujesz się na duży wzorzysty dywan, postaw raczej na delikatne ozdoby w równie szalone wzory, np. donice lub małe rzeźby. Dzięki temu unikniesz wrażenia chaosu, o którym pisaliśmy na samym początku artykułu!

 

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź nasze artykuły: 

Szary dywan nie musi być nudny!

Jaki dywan pasuje do brązowych mebli?

Najlepsze dywany do kawalerki – zaprojektuj swoje mieszkanie z głową!

Komentarze

    Dodaj komentarz