
Jak dobrać i zamówić chodnik na metry?
Szukasz chodnika do przedpokoju w swoim mieszkaniu lub domu, a może chcesz przykryć posadzkę w korytarzu w biurze, gabinecie lub sklepie? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą dobrać i zamówić chodnik na metry!
Krok 1: zmierz powierzchnię podłogi i ustal wymiary chodnika na metry
Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed zakupem chodnika, jest zmierzenie powierzchni podłogi, na której będzie on rozłożony. Istotna jest zarówno szerokość, jak i długość. To pozwoli zaoszczędzić czas i zawęzić obszar poszukiwań pasującego produktu. Chodniki na metry dostępne w sklepie Home Carpets mają różne szerokości - w przedziale od 60 do 150 cm, dzięki czemu nadają się zarówno do bardzo wąskich, jak i standardowych, a nawet obszernych pomieszczeń.
W przypadku długości możemy zdecydować, ile dokładnie ma mierzyć nasz produkt. Zamawiając chodnik na metry, powinniśmy zwrócić uwagę na to, że ilość zamówionych sztuk odpowiada metrom bieżącym. Jeżeli potrzebujemy 5 metrów bieżących chodnika, powinniśmy zamówić 5 sztuk danego produktu. Jeżeli decydujemy się na 15,5 metra, powinniśmy zaokrąglić liczbę sztuk do 16 i w wiadomości do zamówienia podać szczegółowe wymiary, dzięki którym produkt zostanie wyceniony indywidualnie. Każdy chodnik dostępny w ofercie homecarpets.pl można zamówić w rozmiarach od 1 do 25 mb, a jego obszycie wliczone jest w cenę.
Krok 2: zwróć uwagę na materiał i jego trwałość
Biorąc pod uwagę fakt, że chodnik na metry ma spełniać swoją podstawową funkcję, tj. ochronę podłóg przed zniszczeniem, brudem i wilgocią oraz przenoszeniem ich w inne miejsca domu czy pomieszczeń biurowych, powinien on być wykonany z trwałego i dopasowanego do trudnych warunków materiału. Chodniki Home Carpets to produkty wykonane z polipropylenu (PP), dzięki czemu są dosyć twarde, odporne na plamy, wilgoć i procesy ścierania. Posiadają właściwości antystatyczne, co może mieć duże znaczenie w domach zamieszkiwanych przez alergików.
Krok 3: określ zastosowanie chodnika na metry
Dobór chodnika na metry, choć z pozoru nie wydaje się trudnym zadaniem, może okazać się… wyzwaniem! Aby je ułatwić, musimy przede wszystkim określić jego zastosowanie, tzn. w jakiego typu pomieszczeniach chodnik będzie używany. Na inne właściwości będziemy zwracać uwagę w przypadku chodnika do korytarza w domu, na zupełnie inne w miejscach użytku publicznego, takich jak urzędy, ośrodki kultury, sale kinowe czy biura.
Krok 4: wybierz wymarzony chodnik do domu
Chodnik w wersji „domowej” powinien współgrać kolorystycznie ze ścianami, meblami i designem panującym w naszych wnętrzach. Jego zadaniem będzie wyciszenie i ocieplenie korytarza czy holu, nadanie mu przytulności i stylu, a przy okazji - zatrzymanie piasku czy wilgoci przyniesionej z podwórka przez domowników i gości. Tutaj możemy pozwolić sobie na jasne, nowoczesne formy, jak i te bardziej klasyczne - wszystko zależy od naszych upodobań i wystroju naszego mieszkania.
Jeżeli Twój dom wypełniają biele, czernie, szarości, geometryczny wzór może okazać się strzałem w dziesiątkę. Modna kolorystyka nada wnętrzom charakteru i smaku.
Jeśli natomiast szukasz czegoś, co ożywi korytarz i wprowadzi pozytywną energię w mieszkaniu, intensywna zieleń lub głęboki, niebieski odcień będzie trafnym wyborem.
Możesz także obejrzeć tradycyjne wzory chodników, które są odpowiedzią na potrzeby klientów ceniących sobie klasyczne i ponadczasowe rozwiązania.
Krok 5: wybierz chodnik na metry do obiektów publicznych
Chodnik przeznaczony do użytku publicznego to wybór nieco bardziej wymagający. Musimy pomyśleć o tym, czy jego wzór pasuje do danego miejsca oraz czy będzie praktyczny w użytkowaniu. Jeżeli mówimy o miejscach zabytkowych, takich jak zamki, pałace, kamienice, pełniące bardzo reprezentacyjne funkcje, warto zwrócić uwagę na szczegóły i dopasowanie chodnika do wystroju i wyjątkowego stylu.
Przykładem są chodniki dywanowe Royal, które doskonale komponują się w bogato zdobione wnętrza (również domowe). Przeplatają się tu złoto, bordo, granat czy brąz, tworząc na podłodze swoiste obrazy. Kolekcja ta jest skierowana także do osób wymagających i lubiących klasyczny, dworski wystrój w domu.
W przypadku sal kinowych, estradowych, konferencyjnych, w których chcemy podkreślić wyjątkowość miejsca, nadając mu podniosłego i eleganckiego charakteru, możemy pokusić się o czerwony lub zbliżony do odcienia fuksji chodnik dywanowy. Intensywny kolor i mięsista struktura włosia od razu zwrócą uwagę widzów nadając pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.
Jeżeli natomiast zależy nam na ociepleniu wyglądu biura, urzędu czy hotelowego korytarza, warto pomyśleć o czymś uniwersalnym, stonowanym i nie rzucającym się w oczy. Przykładem może być bardzo elegancki, beżowy chodnik VIZA, posiadający ciekawą formę graficzną, ale i klasyczny, gładki szary chodnik z kolekcji Mondo. Ciekawą propozycją jest także chodnik dywanowy Iraz, na którym, ze względu na bardzo charakterystyczny wzór, z pewnością nie będzie widać żadnych zabrudzeń czy plam. Ma to znaczenie, zwłaszcza gdy miejsce, w którym będzie rozłożony chodnik, jest bardzo często uczęszczane: przez klientów, pracowników, turystów.
Koniecznie sprawdź szeroką ofertę chodników dywanowych dostępnych w sklepie internetowym Home Carpets. Jesteśmy przekonani, że pośród licznych, wielobarwnych kolekcji naszych chodników na metry, każdy znajdzie ten, który możliwie najlepiej wpisze się w styl jego domu, firmowego korytarza lub biura.
Komentarze