Moda na monochromatyzm! Dobierz dywany w zgodzie z najnowszym trendem

Moda na monochromatyzm! Dobierz dywany w zgodzie z najnowszym trendem

Moda na monochromatyczne wnętrza jest całkiem świeżym trendem. Jak to z trendami bywa – szybko stał się niezwykle popularny. Sięgają po niego ludzie zmęczeni klasyką, osoby, które lubią wnętrza w stylu nowoczesnym, a także ci, którzy lubią próbować czegoś nowego i ciągle szukają nowych sposobów na urządzenie swojego domu.

W takich wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się dywany jednokolorowe. To właśnie one dopełniają charakter wnętrza, podkreślają jego nowoczesność i dodatkowo podkreślają monochromatyczny charakter wnętrza.

Styl monochromatyczny – poznaj go bliżej

Styl monochromatyczny jest najnowszym trendem. Znaczy to nie tylko, że zyskał wielką popularność w stosunkowo niedługim czasie, ale też to, że dla wielu osób ciągle jest jeszcze pewną zagadką. Z czym łączy się styl monochromatyczny? Do jakich wnętrz pasuje? Gdzie najlepiej wyglądają dywany monochromatyczne? Jakie dywany dobrze się komponują z tym stylem? Jakich zasad należy się trzymać w jego ramach? Przekonaj się!

Rządy jednego koloru

To trzeba powiedzieć jasno: nie ma jednego, uniwersalnego stylu monochromatycznego. To po prostu rządy jednego koloru w jego najrozmaitszych odcieniach. Cały wystrój pomieszczenia zostaje podporządkowany jednej barwie w różnych stopniach nasycenia. Dlatego podłogę zdobi jednokolorowy dywan, który kolorystycznie jest jedynie wariacją na temat barwy mebli, ścian i innych dodatków.  Jaki konkretnie to kolor – to zależy tylko od fantazji projektanta i gustów osoby, która ma tam mieszkać.

                                       

Ważne dodatki

W stylu monochromatycznym bardzo ważną rolę odgrywają też dodatki. Lustra są nieodzowne przy pomieszczeniach utrzymanych w ciemniejszej kolorystyce, bo to właśnie one powiększają optycznie pomieszczenie i w doskonały sposób rozprowadzają światło. Dywany jednokolorowe przykrywają podłogę i podkreślają wysmakowany i przemyślany wystrój wnętrza. Podobnie z dobranymi kolorystycznie zasłonami, poduszkami, czy narzutami. One nie mogą być przypadkowe. Muszą być dobrane pod ogólny zamysł wnętrza, by go gustownie uzupełnić i podkreślić.

Dywany monochromatyczne – uniwersalne bardziej, niż myślisz

To niezupełnie tak, że dywany jednokolorowe pasują tylko do pomieszczeń urządzonych w stylu monochromatycznym. Są o wiele bardziej uniwersalne. Podobnie jak dywany monochromatyczne, bo tu należy zrobić pewne rozróżnienie.

Dywan monochromatyczny kojarzony jest najczęściej z dywanem jednokolorowym. To jak najbardziej słuszne skojarzenie, ale nie jedyne. Obecnie projektanci uważają za dywany monochromatyczne także dywany, które bazują na kontrastach. W tym rozumieniu dywan czarno-biały nadal będzie dywanem monochromatycznym, choć nie jest to już dywan jednokolorowy.

Jeśli przyjmiemy taką definicję, okaże się, że tego typu dywany są niezwykle uniwersalne i spełnią się doskonale w każdym pomieszczeniu. Od klasycznej kuchni, którą pragnie się przełamać odrobiną nowoczesności, przez elegancki gabinet po przytulną sypialnię.

Dywany do wnętrz utrzymane w jednym kolorze to dywany proste, choć w żadnym wypadku nie są nudne. W tej prostocie tkwi ogromna siła, która – jeśli tylko jest odpowiednio wykorzystana – doskonale wpływa na wystrój wnętrza.

Dywan monochromatyczny doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, nawet minimalistycznych wnętrzach. Sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na bardziej eleganckie i wysmakowane. Najciekawszy efekt osiągnie oczywiście we wnętrzu urządzonym w stylu monochromatycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobił i ocieplał chłodne, nowoczesne wnętrza pełne metalu i szkła.

Dywany jednokolorowe doskonale sprawdzą się też w mniejszych pomieszczeniach. Takie wnętrza nie są najlepszym miejscem na dywany wzorzyste, pełne bogatych i przepysznych detali – to optycznie pomniejszy wnętrze i sprawi, że będzie wyglądało na zagracone. Dywan jednokolorowy nie sprawia takiego problemu. Podkreśla charakter wnętrza i nie sprawia, że na pierwszy rzut oka pokój wygląda na mniejszy niż w rzeczywistości.

Komentarze