Zalety dywanu z polipropylenu

W: Aktualności Dnia: sobota, lipiec 14, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 102

W dzisiejszych czasach zakup idealnego dywanu nie należy do zbyt problematycznych. Bez większych problemów możesz dostać naprawdę dowolny dywan. O dowolnym kształcie, kolorze, rozmiarze czy z praktycznie dowolnym wzorem. Masz do wyboru całą gamę kolorów, wzorów, kształtów, rozmiarów, a nawet materiałów. Możesz postawić na dywan naturalny albo dywan wykonany z włókien syntetycznych. Każde to rozwiązanie ma swoje niewątpliwe plusy. Dzisiaj skupimy się na na dywanach syntetycznych, a ściślej rzecz ujmując - na znanych chyba przez wszystkich dywanach polipropylenowych.

Niektórym może wydawać się, że dywany, które zostały wykonane z włókien syntetycznych to coś z definicji gorszego i słabszej jakości. Takie myślenie to echo przeszłości. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu faktycznie dywany bywały wykonane bez dbałości o szczegóły, były kiepskiej jakości, szybko blakły od słońca czy runo dywanowe wypadało i dywan szybko łysiał. Niegdyś nie było takiego wyboru dywanów, jaki mamy obecnie. Niegdyś, jeśli ktoś chciał mieć dywan w domu, nie mógł się zastanawiać nad jakością wykonania. Nie miał luksusu wyboru. Mógł brać to co jest lub zrezygnować. Może się to wydawać w dzisiejszych czasach rzeczą kompletnie niezrozumiałą, ale takie realia kiedyś panowały.

Na szczęście jednak te czasy już dawno temu minęły. A w dzisiejszych czasach dywany wykonane z włókien sztucznych, w tym właśnie dywany polipropylenowe bardzo często wyglądają nawet lepiej od dywanów naturalnych! Niemożliwe? A jednak!

dywany polipropylenu

Zalety dywanów polipropylenowych

Niektórzy ludzie słysząc hasło “dywan polipropylenowy” może się wystraszyć i mieć skojarzenie z czymś, co jest z definicji gorsze i słabsze. Jak już mówiliśmy - takie myślenie to echo przeszłości i powinno jak najszybciej odejść do lamusa. W dzisiejszych czasach dywany z włókien sztucznych, dywany polipropylenowe potrafią wyglądać nawet dużo lepiej od dywanów naturalnych. Technika poszła do przodu, wszystko się zmienia i rozwija, nie mogło to ominąć technologii wytwarzania dywanów. Dzisiejsze dywany polipropylenowe zachwycają bogactwem barw i ich soczystością. Dywany wykonywane są w końcu maszynowo i z użyciem sztucznie wytwarzanych włókien - to wszystko prowadzi do tego, że jedynym ograniczeniem dla barwy jest tylko i wyłącznie wyobraźnia. Również wzór może być bardzo bogaty i szczegółowo wykonany. Maszyny prezentują się przecież niezwykłą wręcz precyzją w procesie wykonywania dywanów.

Kolejną zaletą, o której zdecydowanie nie można zapominać jest faktura polipropylenu. Dywany wykonane z tego włókna syntetycznego bardzo często i bardzo udanie imitują swoim wyglądem dywany naturalne. Dużo osób poproszonych o przespacerowanie się boso po dywanie polipropylenowym i dywanie wykonanym z włókien naturalnych, nie potrafiło potem stwierdzić, który dywan jest sztuczny, a który naturalny.

W dodatku te doznania dotykowe były bardzo przyjemne, bo dywany z włókna syntetycznego, dywany polipropylenowe są bardzo miękkie w dotyku, a spacerowanie po nich bosą stopą potrafi bardzo mocno zrelaksować.

Dywany polipropylenowe to dywany całkowicie bezpieczne dla alergików - włókna są hypoalergiczne, w dodatku znacząco utrudniają, praktycznie uniemożliwiają rozwój roztoczy i bakterii.

Dywany wykonane z polipropylenu mają też wysokie właściwości antyelektrostatyczne. Co to oznacza w praktyce? Dywan się nie elektryzuje, nie przyciąga do siebie kurzu, który nie wnika głęboko w struktury dywanu. Dzięki temu można czyścić dywan rzadziej, a i tak będzie utrzymany w nienagannej czystości, bo kurz i brud nie wnikną głęboko w dywan i zostaną na wierzchu włosia.

Jeśli zależy ci na dywanie na lata - postaw na dywan polipropylenowy, jeśli będziesz się z nim dobrze obchodził, wytrzyma całe lata i nie straci przy tym nic na swoim wyglądzie.

Powinieneś zainteresować się dywanami z polipropylenu wtedy, gdy traktujesz dywany jak rzeczy, które można łatwo wymienić w związku ze zmianą koncepcji wystroju wnętrza czy zgodnie ze zmieniającą się modą. Te dywany są naprawdę piękne, a przy tym wcale nie należą do najdroższych.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.