Urządzamy salon w stylu hygge!

W: Aktualności Dnia: poniedziałek, czerwiec 11, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 60

Styl skandynawski już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi. Jego wpływy widać wyraźnie w aranżacji wnętrz czy przy projektowaniu ubrań. Styl skandynawski to rzecz powszechnie rozpoznawalna i bardzo lubiana. Jednak w ostatnich latach można zaobserwować nie tyle zwrot od stylu skandynawskiego, bo on nadal cieszy się ogromną popularnością, co raczej skupienie się bardziej na Danii. Jakie to ma znaczenie? Zasadnicze! To przecież z Danią nierozerwalnie związana jest filozofia hygge.

Hygge - filozofia i styl rodem z Danii

Hygge nie jest pojęciem, które można przełożyć dosłownie na język polski. Sam termin wywodzi się od norweskiego słowa, które oznacza dobrostan, jednak wcale nie tak łatwo oddać główny sens w języku polskim przy użyciu tylko jednego słowa. Chodzi bowiem o odpowiedni nastrój - uczucie spokoju, błogości, intymności i beztroski. Filozofia hygge to po prostu cieszenie się drobnymi przyjemnościami dnia codziennego.

Dlaczego hygge jest tak popularne?

Hyge to pojęcie bardzo popularne, bo uniwersalne. Każdy z całą pewnością doświadcza hygge w życiu codziennym. To dokładnie to uczucie, które odczuwasz, gdy leżysz z książką pod kocem, a pod ręką masz kubek ulubionego napoju. Uczucie absolutnej błogości, beztroski i poczucia prostego szczęścia. Coraz częściej w duchu z tą filozofią urządzane są też wnętrza domów. Jak włączyć się w ten trend?

Hygge czyli przytulność!

Hygge to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera szczęścia i błogości. Duńczycy mają swoje sposoby na zbudowanie tej atmosfery w domu. Jeśli chcesz osiągnąć najlepszy efekt postaw przede wszystkim na światło - zamiast jednego źródła oświetlenia, postaw na rozproszone źródła ciepłego, miękkiego światła. Nie zapomnij o świecach. Dekoracyjne świece będą sprawiać świetne wrażenie i pomogą w pełni zrelaksować się w domowych pieleszach.

Inspiruj się naturą! Pamiętaj, że hygge to styl, który wywodzi się z duńskiej filozofii, a Duńczycy nade wszystko uwielbiają ciepłe kolory drewna. Drewniana podłoga, drewniane akcesoria i meble. Bierz przykład z Duńczyków, wzoruj się na naturze i wprowadź naturę, las do wnętrza swojego domu.

Bardzo dobrym i utrzymanym w duchu hygge pomysłem będzie stworzenie własnej strefy relaksu w salonie - miejsca, w którym będzie można otulić się kocem, siedząc w fotelu i w spokoju poczytać książkę. Również książki są bardzo ważne w stylu hygge - nic tak nie dodaje wrażenia przytulności jak drewniana domowa biblioteczka wypełniona ulubionymi książkami.

Nie zapomnij też o odpowiednich tkaninach. Kluczem do stylu hygge jest przecież stworzenie bardzo przytulnej atmosfery. Postaw na miękkie poduszki, tkaniny i narzuty wykonane z mięciutkich, miłych w dotyku materiałów, które miło będzie głaskać, dotykać i otulać się nimi. Rozpieszczaj swoje zmysły na wszelkie sposoby - to przecież główna zasada filozofii hygge.

A co z dywanami?

Urządzając dowolne wnętrze nie można zapominać o dywanach. To one właśnie nadają pełni charakteru każdemu pomieszczeniu. Stawiają swoistą kropkę nad i, bo bez nich bardzo często stylizacja jest niepełna. Dywany w stylu hygge są bardzo ważne. Salon urządzony zgodnie z zasadami duńskiej filozofii hygge bardzo dobrze będzie prezentował się, jeśli podłogę będzie zdobił dywan naturalny. W końcu hygge stawia przede wszystkim na naturalność. Dywan naturalny wełniany w salonie hygge będzie prezentował się nadzwyczaj dobrze.
Skoro hygge to przede wszystkim przytulność, miękkość i miły dotyk, skoro wszelkie zasady stylu zalecają otaczać się przedmiotami, które są puszyste, miękkie i zwyczajnie bardzo miłe w dotyku, nie można zapomnieć o dywanach shaggy. Dywany shaggy, powszechnie znane i uwielbiane włochacze, są wprost stworzone do tego typu stylizacji. Miękkie, grube i ciepłe, otulają stopy i sprawiają, że każdy krok staje się prawdziwą przyjemnością. Jeśli nie chcesz zakrywać dywanem całej powierzchni podłogi, możesz zdecydować się na dywan shaggy ułożony w strefie relaksu. Dzięki takiemu dywanowi relaks naprawdę będzie pełny.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.