Trzepanie dywanow. Koniecznosc czy echo przeszlosci?

W: Aktualności Dnia: poniedziałek, lipiec 9, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 23

Każdy chyba kojarzy taki obrazek: Tuż przed świętami wielkanocnymi, w ramach wiosenno-świątecznych porządków na osiedlach miast rozlegał się charakterystyczny dźwięk uderzeń, które niosło się echem po całym osiedlu. To na zewnątrz masowo wychodzili ludzie, którzy pragnęli wytrzepać swoje dywany. Czasami dochodziło do sytuacji, w której do trzepaków ustawiały się kolejki, bardzo często też na trzepanie dywanów prowadzony był grafik zapisów.

Trzepanie dywanów jednoczyło ludzi. Było doskonałym sposobem na zadzierzgnięcie i podtrzymywanie kontaktów towarzyskich między sąsiadami.

Trzepanie dywanów też tradycyjnie było męską pracą. Dywany trzepali mężczyźni, a przekazanie trzepaczki do dywanów synowi było swoistym rytuałem przejścia i rzeczą niezwykle istotną.

Z biegiem lat ten zwyczaj, zwyczaj trzepania dywanów zaczął stopniowo i naturalnie zanikać. Ludzie coraz rzadziej i rzadziej wychodzili z dywanami, by je porządnie wytrzepać. Pojawiły się odkurzacze o naprawdę wielkiej mocy i różnymi udogodnieniami. Wydawać by się mogło, że trzepanie dywanów nieodwołalnie już powędrowało do lamusa. A jednak! Coraz częściej ludzie zaczynają wracać do tego, zdawałoby się, że zapomnianego zwyczaju.

Warto trzepać dywany!

Czasy się zmieniły. W dzisiejszych czasach naprawdę bez większych problemów możesz dostać dokładnie taki dywan, jaki sobie wymarzysz. Dywany naturalne, syntetyczne, dywany klasyczne i nowoczesne, dywany z krótkim runem i popularne włochacze - wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

O każdy dywan należy dbać, by jak najdłużej mógł służyć i cieszyć swoim pięknem. Wielu ludzi uważa, że odkurzanie wystarcza. W końcu na rynku dostępnych jest tyle nowoczesnych odkurzaczy z dużą mocą, że żaden brud się nie ukryje. Jeśli nadal należysz do tej grupy ludzi zrób prosty eksperyment. Poodkurzaj dywan tak, jak to robisz zazwyczaj, a potem poświęć chwilę swojego czasu na to, by go wytrzepać. Osoby, które się na to zdecydowały w większości przypadków mówią, że były zdziwione tym, jak wiele dobrego dla dywanu można w ten sposób osiągnąć.

Trzepanie dywanu nie jest i nie powinno być echem przeszłości. Powinno być podstawową dbałością o dywan. Nikt nie mówi o trzepaniu dywanów codziennie, to byłaby swoista przesada. Jednak wytrzepanie dywanu przynajmniej kilka razy do roku na pewno będzie dla dywanu bardzo korzystne.

Wytrzepany dywan to szereg korzyści. Taki dywan jest z całą pewnością bardzo czysty - dobra trzepaczka i odpowiednia porcja siły fizycznej rozprawi się z kurzem dużo lepiej niż odkurzacz. To jednak nie wszystko. Ponadto taki dywan będzie cieszył wzrok swoim wyglądem. Nie tylko będzie wyglądał na tak czysty, jakby był nowy. Pod wpływem trzepania go włosie dywanu uniesie się do góry. Będzie wyglądało jak nowe. W dotyku też będzie bardziej miękkie i puszyste. A przecież dywany kupuje się również dla przyjemych doznań dotykowych. Na dobrze wytrzepanym dywanie na pewno ich nie zabraknie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.