Trendy w dywanach 2018

W: Aktualności Dnia: sobota, marzec 24, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 176

Dywany odgrywają jedną z wiodących ról w nowoczesnym wnętrzu, harmonizując przestrzeń i zbierając wiele różnych detali w jednej kompozycji.

W projektowaniu nowoczesnych dywanów najbardziej popularne są dziś następujące trendy:

Eklektyczne wzory geometryczne. Czarno-biały dywan lub, przeciwnie, pełen jaskrawych kontrastujących kolorów pasków, zygzaków, przerywanych linii, przecinających się kół i czworokątów. Złożone, wieloskładnikowe wydruki geometryczne i minimalistyczne proste linie na jednokolorowym tle - te dywany świetnie prezentują się w różnych wnętrzach i umożliwiają zabawę z wizualną percepcją przestrzeni.

Motywy etniczne. Projekty z imitacją elementów indyjskich, perskich, nepalskich, tybetańskich, afrykańskich ornamentów i wzorów, a także ich różne interpretacje tworzą we wnętrzu iluzję przywiązania do starożytnych tradycji i źródeł rozwoju kulturalnego ludzkości.

Graffiti. Dzięki nowym technologiom możliwe stało się uosobienie złożonych efektów artystycznych w dywanach, takich jak rozmyte plamy akwarelowe, opalizujące plamy, subtelne przejścia kolorów, degradacja i gradienty. Brak uformowanych wzorów i wyraźnie zarysowanych form wygląda bardzo nietypowo i nadaje wnętrzu nowy wygląd.

Vintage. Po kilka egzemplarzy starych dywanów sprzedano na aukcjach za ogromne sumy. Produkty Vintage stały się dowodem zaangażowania w wybraną warstwę społeczną, która rozumie wartości sztuki. A ponieważ te klasyczne produkty istnieją w bardzo ograniczonej liczbie, projektanci zaczęli aktywnie wykorzystywać techniki, które niezawodnie naśladują szlachetne ścieranie.

Naturalne kolory i tekstury. Dywany, które imitują pędy drewna, powierzchnię kamienia, wzór żył liścia lub mchu w cienistym lesie, pozwalają przybliżyć nasze życie do życiodajnej harmonii natury.

Niezwykła tekstura powierzchni. Popularne produkty z efektem lurexu lub z wypukłymi wzorami, z pętelką, dywany shaggy, a także dywany zakończone z frędzlami na obwodzie.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.