Szukasz dywanu do salonu? Zwróć uwagę na materiał.

W: Aktualności Dnia: poniedziałek, październik 16, 2017 Komentarz: 0 Wyświetleń: 286

Odpowiednio wybrany dywan albo ociepli wnętrze Twojego salonu, albo sprawi, że stanie się on przestrzenią elegancką, idealną na luksusowe przyjęcia. Dywany w salonie sprawdzają się w różnych rolach – jako ozdoba, ale i jako przestrzeń do zabaw dziecięcych, czy odpoczynku. Materiał chroni nas przed zimną podłogą, na której długotrwałe siedzenie może przysporzyć nie lada kłopotów – to ważne na przykład dla rodzin z dziećmi. Dywan odpowiednio dobrany do wnętrza salonu podkreśli styl Twojej przestrzeni, sprawi, że będzie ona bardzo przyjazna i przytulna. Poznajcie nasze produkty, które świetnie sprawdzą się w Waszym salonie https://homecarpets.pl/69-dywany-do-salonu. Na co należy zwrócić uwagę szukając praktycznego dywanu do centralnego punktu domu? Przede wszystkim na materiał.  

Bawełna, wełna czy akryl?

Dywany do salonu mogą być produkowane z różnych materiałów. Najpopularniejszymi rozwiązaniami jest korzystanie z bawełny, wełny i akrylu. Wszystkie te materiały mają odmienne właściwości, warto je dokładnie poznać przed dokonaniem zakupu. Zacznijmy od dywanów bawełnianych. Ich największym atutem jest naturalność, a także właściwości antystatyczne, dzięki którym dywany te nie mogą być powodem uczuleń u osób nadwrażliwych. Kolejną zaletą jest ich trwałość fizyczna, jak i kolorystyczna. Barwy na dywanach bawełnianych nie blakną, nie są podatne na wpływ promieni słonecznych. Czyszczenie ich z zabrudzeń również nie jest kłopotliwe. Kolejnym materiałem jest wełna, uchodząca za surowiec o bardzo wysokiej jakości, ceniony za połączenie wyglądu i funkcjonalności. Dywany wykonane z wełny są niezwykle miękkie, przyjemne w dotyku oraz odporne na uszkodzenia. Ponadto, powierzchnia dywanów nie elektryzuje się. Za duży plus użytkowania dywanów tego typu trzeba uznać cechy izolacyjne – zarówno akustyczne, jak i termiczne. Rozważając zakup wełnianego dywanu musimy mieć jednak na uwadze jedną, lecz bardzo istotną rzecz – wełna wykazuje duże właściwości alergiczne. Ostatnim z opisywanych materiałów jest akryl. Tak samo jak wełna, jest on bardzo miękki, ale w przeciwieństwie do niej jest surowcem sztucznym. Dywany z akrylu są odporne na brud, bardzo łatwo się je czyści oraz pielęgnuje. Runo w tych produktach jest wysokie, a pomimo tego dywan nie udeptuje się, co trzeba uznać za sporą zaletę. Dzięki temu, że jest to materiał stworzony przez człowieka, produkty wykonane z akrylu można poddawać wielu obróbkom, co sprawia że możemy na nie nanieść dowolne kolory. Przy okazji, warto też wspomnieć o innym popularnym, choć niedocenianym surowcu – Heat-Set. Jest to gęsty, cechujący się wysokim włosiem materiał. Za jego największe zalety uchodzą: brak właściwości alergicznych oraz nie blaknięcie pod wpływem temperatury czy też promieni słonecznych. Często można również spotkać się z materiałem o podobnej nazwie. Heat-Set Frise różni się od opisywanego wcześniej surowca tym, że jego włos jest karbowany i skręcony. Wszystkie walory i właściwości oba materiały mają bardzo mocno do siebie zbliżone.

Jaki dywan wybrać?

Decyzja o wyborze dywanu z danego materiału powinna być uzależniona od kilku czynników. Weź pod uwagę rolę, jaką ma spełniać – czy ma on cieszyć wzrok po każdym przekroczeniu progu salonu, czy ma być miejscem, na którym można spędzać czas na zabawach z dziećmi, czy też ma pełnić funkcję ochronną dla parkietu. Pamiętaj również o zdrowiu domowników – wybierz produkt antyalergiczny i antystatyczny, który łatwo wyczyścisz. Postaw na funkcjonalność, ale i pozwól zadziałać wyobraźni – wybierz taki dywan, który będzie rozświetlał salon swoim efektownym wyglądem i zadowalał użytkowników swą użytecznością.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.