Ponadczasowy kwiatowy wdzięk na co dzień

Ponadczasowy kwiatowy wdzięk na co dzień

Kwiaty od wielu wieków odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Wykorzystywane były w ceremoniach religijnych, rytuałach. Towarzyszą nam od pokoleń, stanowią ozdobę, są pomysłem na prezent dla najbliższych i często obecne podczas uroczystości.

Znany amerykański poeta wspomniał kiedyś, że "życie kwiata jest krótkie, ale radość, którą daje w ciągu minuty, jest jedną z tych rzeczy, które nie mają początku ani końca." - Henry David Thoreau.

Dzięki nowoczesnej technologii możemy przemycić odrobinę tej radości w nasze wnętrza, jednak nie tylko pod postacią żywych kwiatów w wazonach,
lecz jako motywy roślinne na dywanach! Jeden wyraźny motyw z pewnością całkowicie odmieni spokojne wnętrza i doda dynamiki.

Kwiaty w dywanach to współczesna odpowiedź na tęsknotę naszego świata za tym co delikatne, ciepłe i naturalne, ale to także wspaniały
sposób na to, aby nasz dom zakwitł wraz z otaczającą go naturą i przyodział nas w radość, wprowadzając do życia spokój, harmonię, poczucie szczęścia i estetyki.

Motywy florystyczne na dywanach znane są od wieków. Nieustannie inspirują one twórców do odkrywania ich na nowo. Dzięki temu od kilku sezonów
cieszymy się nowoczesnymi wzorami, pełnymi żywych kolorów, które są w stanie ocieplić nawet najbardziej chłodne wnętrza.

Kolekcje Flores i Nevada zawierają w sobie dywany nowoczesne, ale także klasyczne - niezwykle kobiece. Jest to moda ponadczasowa, która będzie wypełniać nasz dom elegancją z sezonu na sezon.

dywany flores  dywan w kwiaty  dywan w kwiaty kolorowy

Nowocześnie czy klasycznie?

Wzory kwiatowe cechują się dużą uniwersalnością, odpowiednio dobrane i zastosowane będą służyły jako element dekoracyjny zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach.

Nowoczesne oblicza dywanów prezentują się ekspresją barw, niebanalnymi przejściami między kolorami, odwagą ale zarazem subtelnością i mocnymi, stylowymi akcentami.
Dynamiczne, czasem abstrakcyjne wzory zaspokoją oko najbardziej wymagającego konsumenta, przyciągną wzrok gości i ocieplą każde wnętrze.

Natomiast wielbiciele klasycznego designu, mogą cieszyć oko tradycyjnym, stonowanym motywem, któremu kwiecisty wzór dodaje lekkości.

Jednak te dywany to coś więcej niż wizualne arcydzieła. Stworzone z delikatnej przędzy poliamidowej i bawełny tworzą niezwykle trwałą i miękką jak
chmurka całość, która w dotyku sprawia wrażanie jedwabistej delikatności, jednocześnie charakteryzują się doskonałą odpornością na obciążenia mechaniczne i odgniecenia, co sprawia, że są niezwykle praktyczne. Trzeba zwrócić także uwagę na to, że te produkty nie tylko będą cieszyć nasze oko, nie tylko ozdobią i nadadzą charakteru naszemu domowi, ale co najważniejsze dzięki posiadanemu Certyfikatowi Oeko - Tex będziemy wolni od niebezpiecznych substancji a skóra człowieka w bezpośrednim kontakcie będzie po prostu bezpieczna. A kto w dzisiejszych czasach, niejednokrotnie przepełnionych stresem, nie chciałby cieszyć się chwilą relaksu na kwiatowych dywanach?...

Bez względu na to, czy mieszkamy w nowoczesnym apartamentowcu, czy w małej przytulnej kawalerce, wybierając dywany z motywem kwiatowym ocieplimy wnętrza, wpuścimy do mieszkania nutę romantyczności i energię do życia, której potrzebujemy na co dzień.

Komentarze

    Dodaj komentarz