Czy można położyć dywan na wykładzinie?

Czy można położyć dywan na wykładzinie?

Wykładzina dywanowa jest stałym elementu  wystroju domu, więc jeśli zdecydowałeś się na to rozwiązanie, wiesz, że nie masz możliwości częstej zmiany koloru czy wzoru na podłodze. Gdyby spojrzeć na ten temat głębiej, nie jest to duży problem. Czasy w których żyjemy, dają nam ogromne pole dla wyobraźni a moda we wnętrzach  inspirowana różnymi kulturami pozwala- podpowiada jak urozmaicić wnętrze domu, zmienić je, spersonalizować lub wybrnąć z trudnych sytuacji.

Istnieje kilka powodów dla których położenie dywanu na wykładzinie jest wręcz wskazanie.

Uwielbiasz luksusowy wygląd warstw na podłodze, rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy” lub po prostu lubisz we wnętrzu osobisty, inny niż powszechny styl. Chcesz dodać koloru lub odwrotnie, chcesz stonować barwę wykładziny, przy okazji zaznaczając strefy w pokoju np. jadalnie czy miejsce wypoczynku- jak najbardziej.

 Jednym z powodów może być też tzw. akcja ratunkowa, ponieważ  nie możesz teraz lub nie masz ochoty wymieniać wykładziny, więc wykorzystaj te modę na ukrycie zniszczeń czy plam, które nie chcą się doprać.

Być może masz piękną wykładzinę podłogową i obawiasz się, że w miejscach najczęściej używanych dojdzie do zabrudzeń czy odbarwień.

Być może wynajmujesz mieszkanie i chcesz osłonić wykładzinę lub nadać podłodze własny styl i tu dywan przyjdzie z pomocą.

Być może lubisz spędzać czas, siedząc na podłodze i właśnie tu potrzebujesz miękkości i strefy relaksu, więc spokojnie możesz wykorzystać niezwykły czar dywanów.

 

Jak uzyskać obłędny warstwowy efekt wykładzina – dywan?

Najlepszy rezultat uzyskamy jeśli położymy dywan na wykładzinie, która ma krótki włos, właśnie wtedy gruby luksusowy dywan czy dywan kudłacz doda elegancji, ale też miękkości i ciepła. Postąpmy  analogicznie, kiedy  posiadamy wykładzinę z długim włosem, warstwą może być płaski sznurkowy dywan lub po prostu, krótki strzyżony.

Ile wnętrz, tyle pomysłów na szczęście tu mamy wolny wybór. Jeśli lubisz warstwowy styl w ubraniach wiedz, że jest to dobre rozwiązanie dla twojego domu. Na pewno nie każdy się z tym zgodzi, ale można położyć dywan na wykładzinie i zrobić to z ogromnym smakiem.

Komentarze

    Dodaj komentarz