Certyfikat Oeko-Tex standard 100 na dywanach – co to za oznakowanie?

Certyfikat Oeko-Tex standard 100 na dywanach – co to za oznakowanie?

W naszym sklepie pojawiły się dywany objęte certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 z czego bardzo się cieszymy. W tym wpisie wyjaśnimy czym jest to oznakowanie.

Wytwarzanie dywanów (i innych tekstyliów)  jest złożonym procesem. Do uzyskania końcowego produktu potrzeba wielu surowców. Produkcja jest niezwykle fascynująca i składa się z wielu etapów, po których należy przetestować tekstylia, aby nie zawierały substancji szkodliwych dla ludzi.

Czym jest Oeko-Tex?

Oeko-Tex to światowa organizacja, skupiająca niezależne instytuty badawcze, która weryfikuje bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych wraz z wszystkimi materiałami pośrednimi wchodzącymi w skład produktu. W przypadku dywanów są jest to skład surowcowy, ale też kolory barwników, nici czy frędzle, którymi dywan jest zakończony i inne. Dzięki badaniom mamy potwierdzenie, że dany produkt jest wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji.  

Co to jest Oeko-Tex  standard 100?

Jest to najbardziej rozpoznawalna etykietka na świecie dla wyrobów włókienniczych, potwierdzająca, że ​​przeszły one testy laboratoryjne pod kątem szerokiej gamy szkodliwych substancji.  Gdy wszystkie użyte w czasie produkcji materiały z których składa się produkt spełniają wymagane kryteria, można uzyskać poświadczający o tym fakcie certyfikat.

W ogólnym zamyśle chodzi o zbudowanie jednego,  pewnego punktu odniesienia, co do wyrobów włókienniczych. Ponieważ w różnych krajach są odmienne standardy oceny jakości produktu, zbudowano jeden zharmonizowany system oceny.  Organizacja Oeko-Tex, aby zapewnić uczciwość i potwierdzić zgodność produktów z ustalonymi wymogami, przeprowadza niezapowiedziane wizyty  w zakładach produkcyjnych.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie produkty z Certyfikatem Oeko-Tex i Polskim Certyfikatem Higienicznym.

Miłego dnia!

dywany dla dzieci z certyfikatem

Komentarze

    Dodaj komentarz