Dywan zewnętrzny – innowacyjny sposób na zagospodarowanie tarasu

Dywan zewnętrzny – innowacyjny sposób na zagospodarowanie tarasu

Dywany i wykładziny zagościły w naszych salonach, sypialniach i przedpokojach. Obecnie przeznaczone do tego modele coraz częściej pojawiają się w zewnętrznych częściach domu, na przykład na balkonie. Odpowiednio dobrany produkt może dopełnić całego wystroju i pomóc w zbudowaniu niepowtarzalnej atmosfery. Jak estetycznie zagospodarować przestrzeń tarasu? 

Kiedy warto zainwestować w dywan na taras?

Dywan na zewnątrz najlepiej sprawdzi się przy zadaszonych powierzchniach. Dodatkowa struktura ochroni materiał przed niekorzystnym wpływem deszczu oraz śniegu i zapobiegnie jego zniszczeniu. Choć jeszcze do niedawna stosowanie takich dodatków na tarasie nie było popularnym rozwiązaniem, dziś jest to element, bez którego wiele mieszkań nie może się obejść.

W estetyczne dywany zewnętrzne inwestują przede wszystkim ci, którzy pragną odmienić wygląd swojego tarasu i nadać mu nowy charakter. Kluczową kwestią całego wystroju zawsze jest podłoga, dlatego musi być ona spójna z wybranymi meblami. Jeśli jednak po czasie zmienimy nasze wyobrażenie doskonałego balkonu, wymiana całej nawierzchni, po której stąpamy, może okazać się zbyt kosztowna. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup dywanu, który zakryje zbędną powierzchnię i całkowicie odmieni wystrój tarasu. 

O dywanie na taras powinni pomyśleć także ci, którzy posiadają w domu małe dziecko. Podłoga wyłożona z płytek lub innego twardego materiału nie do końca sprzyja dziecięcej energii i licznym upadkom. Aby zminimalizować możliwe szkody i spokojnie przebywać z pociechą na zewnątrz, dobrze jest zainwestować w miękką, elegancką wykładzinę

Jeśli poszukujemy modelu, który spełni wszelkie nasze oczekiwania i będzie wykonany z wysokiej jakości produktów, powinniśmy skorzystać z oferty sprawdzonej i zaufanej firmy. Estetycznie wykonane i sprawdzone dywany znajdziecie na naszej stronie na stronie internetowej https://homecarpets.pl, która w swoim asortymencie posiada liczne rozmiary, kształty oraz wzory dywanów oraz wykładzin

Dywany na taras Master

Jak układać dywan na tarasie i balkonie?

W zależności od przestrzeni, którą planujemy zagospodarować, ułożenie dywanu będzie się między sobą różnić. Wynika to przede wszystkim z budowy tych obu miejsc. Balkony są zwykle długie i wąskie, dlatego ich sposobów kładzenia na nich materiałów jest nieco ograniczona. Jednym z pomysłowych rozwiązań jest ustawienie wykładziny tuż pod drzwiami balkonowymi. Pozwoli to na bezpośrednie wejście na przyjemny dywan tuż po przekroczeniu progu mieszkania. Jeśli nasz balkon jest wystarczająco duży, bardzo dobrym pomysłem jest ułożenie materiału pod stolikami, dzięki czemu wydzielimy osobną strefę przeznaczoną na odpoczynek. 

Choć zakres dostępnego miejsca na tarasie jest zwykle nieco wyższy niż w przypadku balkonu, podstawowe zasady układania pozostają te same. Tu ponownie warto rozłożyć dywan pod kanapami, stolikami i fotelami, by wykreślić odosobnioną strefę. Taki sposób pozwala na uzyskanie doskonałego miejsca na relaks, do którego z powodzeniem możemy zapraszać grono znajomych. Dodatkowe klimatyczne świeczki, lampki i znaczne ilości poduszek nadadzą tarasowi niepowtarzalnej atmosfery rodem z filmów. 

Jakie cechy powinien posiadać dywan zewnętrzny?

Przede wszystkim powinien być on dopasowany do rozmiarów tarasu lub balkonu. Przed zakupem dobrze jest przemyśleć dokładne umieszczenie dywanu oraz zmierzyć daną powierzchnię. Takie działanie oszczędzi wiele czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na zwrot produktu lub docinanie go do właściwych wymiarów. 

Jeżeli dywan zewnętrzny ma stanowić dopełnienie reszty wystroju, nie sposób zignorować jego kształtu oraz wzoru. Przede wszystkim powinien być to model spójny z całą wizją tarasu, dlatego należy unikać kolorów, które nie współgrają ze sobą. Najczęściej wybieraną barwą mebli ogrodowych jest ciemny brąz, do którego dobrze sprawdzi się szaro-biały dywan oraz podobne do niego odcienie. W przypadku białych mebli można rozważyć zakup wykładzin o nieco ciemniejszych i przygaszonych kolorach, np. granatowy lub ciemnoszary

Dywany Zefir

Dywan przeznaczony na zewnątrz musi także spełniać określone kryteria względem materiału, z jakiego został wykonany. Musimy liczyć się z deszczową pogodą, która może powodować wilgoć i negatywnie wpływać na wykładzinę. Wysokiej jakości model powinien zatem cechować się odpornością na wodę i jej skutki. Unikajmy dywanów wyprodukowanych z naturalnego, długiego włosia. Zamiast tego dobrze jest wybrać takie materiały jak np. polipropylen, które pozwalają na zamaczanie produktu bez uszkadzania go. Modele z takim składem są także proste w czyszczeniu i ułatwiają utrzymanie czystości. 

Komentarze

    Dodaj komentarz