Dinozaury, motyw jurajski w pokoju dziecka

Dinozaury, motyw jurajski w pokoju dziecka

Dinozaury są ciekawym i wdzięcznym tematem, wciąż obecnym w świecie dziecka. Kto ma w domu kilkuletniego fana dinozaurów, ten wie o czym mowa.

Być może ta sytuacja związana jest z lubianą przez dzieci kreskówką „Świnka Peppa”. Bajka opowiada o rodzinie i przyjaciołach 4-letniej tytułowej świnki i jej brata George, któremu na co dzień towarzyszy –Pan Dinozaur i to może być inspiracją dla maluchów.

pepa

Rodzice widząc zainteresowanie dziecka, starają się otoczyć je tym co sprawia przyjemność. Dekorują, odmieniają jego świat tak, aby czuło się szczęśliwe, rozwijało wyobraźnię, pogłębiało zainteresowania i posiadało wspaniałe wspomnienia.

dinozaury

Niektóre dzieci tak bardzo lubią dinozaury, że chcą mieć ich wizerunki niemal w całym pokoju. Nie jest to złe, ponieważ tak ogromne zainteresowanie jest pozytywnym czynnikiem wpływającym na świat poznawczy dziecka. Jeśli Twoja pociecha lubi słuchać o dinozaurach, rysuje ich postaci, otacza się tym motywem to informacje,  które my przekazujemy czytając książki z dzieckiem są przyswajane szybciej. Dzieci natomiast lubią pokazywać swoją wiedzę, cieszy to nas i dzieciaki.

Dinozaury od dawna nie zamieszkują naszej planety, ale wciąż żyją w naszej wyobraźni a zwłaszcza naszych dzieci. Filmy, książki i różne ciekawostki o tych prehistorycznych zwierzętach, rozbudzają naszą ciekawość i chęć zdobywania wiedzy o tych, którzy zamieszkiwali tę samo planetę co my teraz.

 Jak wykorzystać motyw dinozaurów, sprawdźmy:

1.Na ścianach. Mamy tutaj kilka opcji: malowanie postaci, tapetę, naklejki czy obrazki przedstawiające wesołe dinusie lub realistyczne dinozaury.

2. Pościel. Dobrym pomysłem, który nie wymaga dużego wysiłku i nakładów finansowych jest zestaw pościeli w dinozaury. W Internecie dostępnych jest dużo wzorów i szeroki przedział cenowy.

3. Figurki. Każdy fan na pewno posiada w swojej kolekcji dużą ich liczbę. Warto przeznaczyć na figurki dinozaurów osobną półkę. Porządek i design w jednym.

4. Zasłony. Czemu nie, są ładne i delikatne. Służą do ochrony przed słońcem, wiatrem i kurzem  a jak wyglądają, po prostu uroczo.

5. Dywan. Oczywiście dywan w dinozaury. To zawsze dobry pomysł. Domknie wystrój a do tego jest funkcjonalną ozdobą. Do pokoju dziecka, dywan wnosi piękny wątek kolorystyczny, miękkość i ochronę.

dywan dla dzieci dinozaury

W naszym sklepie homecarpets.pl znajduje się dywan z motywem dinozaurów Występuje w czterech rozmiarach: 120x170, 160x220, 200x290, 240x330 a do tego jest objęty Certyfikatem Bezpieczeństwa.

Jak widać pomysłów jest wiele a opcje dekoracji nieograniczone. Do Ciebie należy decyzja, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie i Twojego dziecka. Wiele dekoracji możemy wykonać sami, najważniejsze jest zadowolenie pociech i dobra zabawa.

Komentarze

    Dodaj komentarz