Planujesz zakup dywanu? Pamiętaj o kilku szczegółach!

W: Aktualności Dnia: piątek, wrzesień 22, 2017 Komentarz: 0 Wyświetleń: 360

Dawniej dywany zajmowały całą powierzchnię salonu, a nawet i powierzchnię ściany! Obecnie są one raczej wkomponowywane w przestrzeń w mniej agresywny sposób, wystają spod mebli lub są ułożone w centrum - wyznaczają np. miejsce do zabawy, bądź oglądania bajek. Jaki dywan wybrać? To pytanie nurtuje osoby aranżujące swoje wnętrza. Postaramy się Wam nieco ułatwić wybór najlepszego dywanu do Waszego domu, podpowiadając, jakie techniczne parametry warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję.

O czym należy pamiętać kupując dywan?

Jeżeli pragniesz, żeby zakupiony przez Ciebie dywan wyróżniał się jaskrawymi kolorami, warto pamiętać o dopasowaniu go do innych elementów wystroju. Holistyczne rozwiązania, biorące pod uwagę potrzeby wszystkich domowników, są najlepsze dla naszego samopoczucia. Spójna koncepcja to podstawa aranżacji wnętrza, w którym będziesz czuć się dobrze. To podstawa każdej koncepcji – czy to uwzględniającej mocne kolory, czy minimalistycznej.

Techniczne parametry dywanów, o których warto pamiętać

Najpierw spójrz na metkę, aby uzyskać informacje na temat gęstości runa. Jest ona wyrażona liczbą punktów przypadających na metr kwadratowy. Nie warto kupować produktu mającego mniej niż 150 -200 tysięcy punktów. To jest dolna granica wyznaczająca pułap odpowiedniej jakości. Gdy na metce znajduje się adnotacja, że dywan otrzymał 500 tysięcy punktów, możemy być przekonani o jego wysokiej jakości. Im więcej punktów, tym lepiej dla nas, użytkowników. Czy są wyjątki? Tak. W przypadku dywanów tzw. włochaczy, wystarczy niewiele ponad 50 tysięcy punktów, aby stwierdzić, że jest to odpowiedni dywan. Zdecydowanie mniejsze zagęszczenie spowodowane jest grubymi włosami uniemożliwiającymi umieszczenie ich w dużej liczbie. Kupując dywan należy pamiętać o jeszcze jednym, ważnym aspekcie – o wadze przeliczanej na każdy metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej dla nas. Kolejny punkt to wybór materiału z którego wykonany jest dywan. Możemy zdecydować się na włókna sztuczne, jak i wełniane. Oba mają swoje plusy i minusy. Dywany sztuczne lepiej znoszą działanie światła i ścieranie. Na ich strukturę wszelkie zabrudzenia wpływają mniej niż na materiały naturalne. Dywany wełniane są przyjemne w dotyku, lekkie, dobrze wchłaniają wilgoć, ale mogą niestety wywoływać reakcje alergiczne. Sporą wadą może być także ich cena – są znacznie droższe. Wpływ na cenę dywanów wełnianych ma przede wszystkim sposób tkania. Najdroższe są dywany ręcznie tkane lub igłowane.

Kompozycja idealna

Dobrze dobrany dywan, odpowiednio komponujący się z przestrzenią, świetnie sprawdzi się w Twoim domu, będzie użyteczny i efektowny pod względem estetycznym. Przeanalizuj, zastanów się nad typem oraz modelem i zdecyduj się na odpowiedni dywan. Sprawi on, że przestrzeń stanie się przytulna. Poznaj naszą ofertę! W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

________________________________________________________________

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.