Jak wybrać odpowiedni chodnik - dywan do kuchni?

W: Aktualności Dnia: wtorek, maj 22, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 136

Krótki poradnik opisujący jak dobrać najlepszy produkt do swojej kuchni.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, już od dłuższego czasu przestała być miejscem przeznaczonym tylko do przygotowywania posiłków. Stała się przestrzenią w którym z chęcią spędzamy czas z rodziną czy znajomymi wymieniając spostrzeżenia, odczucia i poglądy. Jest to też miejsce w którym zaczynamy nasz dzień przy śniadaniu czy też kubku kakao. Aby uczynić te chwile jeszcze przyjemniejszymi musimy dobrze połączyć funkcjonalność i estetykę. Zrozumiałe jest, że na kuchennych podłogach często brakuje dywanu czy chodnika, choćby ze względu na dużą możliwość zaplamienia. W dzisiejszych czasach jest to żaden temat, nasza firma dysponuje w swoim asortymencie dywanami do kuchni o specjalnych parametrach. Pierwszą rzeczą do zrobienia, przed wyborem najbardziej odpowiedniego dywanu, jest określenie stylu w którym kuchnia została urządzona…

Jeśli masz zamiar zmienić lub kupić dywan do kuchni, przedstawiamy ten krótki przewodnik:

  • Wybierz obszar lub obszary, które wymagają dywanu. Przede wszystkim musisz wybrać, gdzie umieścić dywan lub chodnik: punkty, które potrzebują tej ochrony czy też ozdoby to najczęściej obszary przy meblach, ale także pod stołem.
  • Zmierz obszary, które mają być pokryte dywanem. Dobrze dobrany rozmiar, pomoże zawęzić pole przy dokonywaniu zakupów, eliminując elementy, które są zbyt duże lub zbyt małe.
  • Wybierz kształt dywanu na podstawie pomiarów i mebli. Jednym z najbardziej klasycznych kształtów dywanów kuchennych jest wąski i długi prostokąt, ponieważ może on chronić podłogę, ale też wnosić komfort i estetykę.
  • Zdecyduj, czy chcesz, aby dywan był jednokolorowy, czy z wzorem. Wybierając jednolity kolor, możesz połączyć kolorystyką dywan z meblami lub już dominującą barwą we wnętrzu, lub poprzez wybór wzorzystego modelu uczynić dywan - bohaterem pomieszczenia. 
  • Wybierz dywan o krótkim włosiu lub sznurkowy. Dywan kuchenny musi spełniać określone warunki, być dedykowanym produktem, ponieważ wtedy mniej się brudzi, jest łatwiejszy do czyszczenia i będzie trwalszy.
  • Wybierz dywan, który można prać w pralce. Dywan, który można prać w pralce, jest idealny do kuchni, ponieważ bardzo łatwo zachować jego czystość. 
  • Wybierz dywan z antypoślizgowym spodem. Jest to jedna z głównych cech, jakich należy szukać w dywanach kuchennych: antypoślizgowy dywanik w kuchni może okazać się praktyczny eliminując zagrożenia upadku, w szczególności jeśli potrzebujemy dywanu do kuchni niewielkich rozmiarów.

Nasze dywany do kuchni i chodniki kuchenne są funkcjonalne i piękne. Spełniają wszystkie opisane warunki. Mając także na uwadze radość Państwa bliskich życzymy udanych decyzji zakupowych.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.