Idealny dywan do jadalni

W: Aktualności Dnia: piątek, lipiec 6, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 28

Dywan, jeśli tylko zostanie dobrze dobrany, może działać prawdziwe cuda. Może podkreślić charakter danego wnętrza, dodać mu stylu i indywidualnego rysu. Może też znakomicie ocieplić dane wnętrze. Nie da się ukryć - dywan to bardzo stylowy i bardzo modny dodatek. Nie powinno go zabraknąć w żadnym domu. W końcu każdy chce mieszkać jak najpiękniej, najgustowniej i najbardziej funkcjonalnie. A dobry dywan łączy ze sobą to wszystko, sprawiając, że wystrój każdego wnętrza jest pełny.

Warto to wiedzieć, by polepszyć wygląd dowolnego pomieszczenia. Bo przecież to wcale nie jest wszystko jedno, jak prezentuje się dane wnętrze. Dzisiaj zastanowimy się jak wybrać idealny dywan do jadalni.

dywany do jadalni

Wybieramy dywan do jadalni!

Na początku należy zaznaczyć z całą stanowczością: to absolutnie wszystko jedno, czy mówiąc “jadalnia” masz na myśli kompletnie oddzielne pomieszczenie, czy też może przestrzeń jadalną ze stołem i krzesłami, która została wygospodarowana z części salonu lub kuchni. Prawdę mówiąc - to zupełnie nie ma znaczenia. Jadalnia to zawsze jadalnia, nawet jeśli, jak to często bywa w polskich realiach - nie jest odrębnym pomieszczeniem. Na takie rozwiązanie przecież relatywnie rzadko pozwalają realia, z metrażem domu czy mieszkania na czele. Jednak wtedy, gdy jadalnia jest częścią wydzieloną z innego pomieszczenia, naprawdę warto podkreślić jej odrębny charakter względem całej reszty pomieszczenia. To naprawdę nie jest takie trudne, a może zdziałać prawdziwe aranżacyjne cuda. W końcu każdy wie jak ważny w wystroju danego wnętrza jest dobór dodatków. A odpowiedni dywan bardzo często jest tym, co kompletnie zmienia wystrój pomieszczenia i bardzo rzuca się w oczy. Dlatego właśnie odpowiedni dywan do jadalni należy wybrać z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Jaki powinien być dywan w jadalni?

Dywan do jadalni nie może być dywanem wybranym przypadkowo. Nawet jeśli bardzo cenisz dywany shaggy i jesteś ich wielkim fanem - zostaw je lepiej do salonu albo sypialni. W jadalni postaw na dywany z krótkim włosiem. Ułatwi to czyszczenie dywanu i utrzymanie go w nienagannej czystości. A przecież to bardzo ważne. W końcu tam, gdzie się spożywa posiłki, bardzo łatwo o wypadek i ewentualne zaplamienie. Dlatego zadbaj o to, by taki dywan można było bardzo łatwo wyczyścić.

Kolejną cechą dywanu, na którą musisz zwrócić uwagę jest rozmiar dywanu. Jeśli jadalnia nie zajmuje odrębnego pomieszczenia, tylko wydzieloną przestrzeń w innym wnętrzu jest to szczególnie ważne. Nie możesz wtedy przecież pozwolić sobie na zwyczajny dywan, który pokryje całą powierzchnię podłogi. Nie, jeśli zależy ci na szczególnym wyodrębnieniu przestrzeni jadalnej w mieszkaniu. W takim wypadku dużo lepiej jest postawić na dywan pod stół i krzesła. Uważaj tutaj z rozmiarem - nie może być za mały. Idealnie by było, gdyby dywan wystawał na około sześćdziesiąt centymetrów poza stół. Dzięki temu nogi krzesła nie spoczną w części poza dywanem lub na jego rogach, a takie rozwiązanie mogłoby spowodować dość duży dyskomfort dla osoby, która siedzi przy stole i spowodować niebezpieczny wypadek.

A co z kolorami? Jeśli pragniesz podkreślić indywidualny charakter jadalni postaw na dywan, którego barwy rzucą się w oczy, wyraźnie oddzielą od aranżacji reszty salonu czy też kuchni i już na pierwszy rzut oka będą zwracać uwagę na to, że mamy tu do czynienia z zupełnie inną częścią pomieszczenia o zupełnie odmiennym charakterze.

Dywan do jadalni powinien też cechować się bardzo dużą odpornością i wytrzymałością. Nie chodzi tylko o ewentualne zaplamienia. Powinien być bardzo elastyczny i przez to odporny również na odkształcenia mechaniczne i na tarcie - tak, żeby ciężar stołu czy krzeseł lub ich przesuwanie mu nie mogły zaszkodzić.

Dopasuj też kształt dywanu do kształtu stołu. W przypadku okrągłego stołu najlepiej będą się prezentować okrągłe czy też owalne dywany. Z kolei w przypadku stołu prostokątnego dużo lepiej postawić na tradycyjny, również prostokątny kształt dywanu. Dzięki temu unikniesz wrażenia przypadkowości.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.