Dywany z atestem

W: Aktualności Dnia: poniedziałek, wrzesień 25, 2017 Komentarz: 0 Wyświetleń: 418

Aby mieć pewność, że zakupiony przez nas dywan jest całkowicie bezpieczny, zarówno dla nas, jak i naszych najbliższych, warto sprawdzić czy ma przyznany atest. To on daje nam pewność, że wszelkie wymogi higieniczne i wymogi bezpieczeństwa zostały spełnione. Dywany z atestem to rekomendowane produkty przede wszystkim do placówek przedszkolnych, żłobków i sal zabaw dla dzieci. To wspaniałe dywany do pokoiku dziecięcego – bezpieczne, antyalergiczne, a przy tym miękkie i przyjemne w dotyku.

Certyfikaty bezpieczeństwa dla dywanów

Dywany dziecięce muszą być wykonane z trwałych włókien, którym nie zaszkodzą liczne zabawy naszych pociech. Dzieci potrafią nieustannie biegać, szurać, skakać, przesuwać zabawki, kleić zamki z plasteliny i malować farbami – dla wszystkich tych czynności znajdzie się miejsce na dywanie. Dlatego dywany dziecięce powinny cechować się wysoką trwałością, powinny być odporne na odkształcenia i ścieranie. Ważną cechą atestowanych produktów jest ich właściwość antyelektrostatyczna, dzięki której nie przyciągają one kurzu, są proste w czyszczeniu. Dywany powinny być również antyalergiczne, czyli nie powinny absorbować wilgoci w swoje włókna i odpowiednio izolujące chłód posadzki.

Rodzaje atestów dywanów

Atesty higieniczne wydawane są przez Państwowy Zakład Higieny na podstawie badań i ekspertyz. Świadczą one, że wybrany produkt jest bezpieczny dla zdrowia i nie wpływa negatywnie na środowisko. Kolejnym atestem niezwykle ważnym jest atest trudnopalności, takie dywany nie spalą się w przypadku pożaru, a będą topić, co pozwoli zminimalizować rozprzestrzenianie się ognia. Dywan dla dzieci powinien również posiadać znak CE, który jest potwierdzeniem spełniania określonych norm dla produktów wprowadzonych na rynek na terenie Unii Europejskiej. Spełnianie wymagań dotyczących szkodliwości produktów staje się już powoli normą. Choć wciąż możemy spotkać na rynku produkty, które bardziej szkodzą niż ułatwiają życie.

Czytajmy etykiety dywanów dla dzieci

Aby sprawdzić, czy dany dywan nadaje się do pokoju dziecięcego, przeczytajmy jego etykietę. Za każdym razem sprawdzajmy czy będzie to produkt służący nam przez najbliższe lata, bezpieczny dla dzieci i dla dorosłych, jak i czy spełni nasze oczekiwanie. Całe szczęście, że teraz zdrowie i użyteczność idą w parze z modą i trendami aranżacji wnętrz! Możemy wybrać bezpieczny dywan, który zadowoli nasze gusta estetyczne!  

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.