Dywan zewnętrzny jako element dekoracji tarasu?

W: Aktualności Dnia: środa, maj 16, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 119

Czy dywan może być dobrym pomysłem wystroju tarasu lub balkonu?

Dywan jako dekoracja tarasu?

W ciepłe, słoneczne dni lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Cieszymy się przyjemną pogodą od wiosny aż do jesieni. Balkon, taras i patio są prolongatą klimatu naszego domu, umeblowane przytulnymi i praktycznymi meblami, stają się naszym kolejnym salonem skąpanym w zieleni i kwiatach. A jak wiadomo, takie salony plenerowe lubią dywany, który podkreślają komfort i przytulność. Obecność dywanu na tarasie poprawia atmosferę, wnosi wakacyjny klimat wypoczynku i relaksu. Dywan zewnętrzny, może też wyznaczyć obszar rekreacyjny, stając się punktem kluczowym tarasu czy balkonu. Obok dekoracyjnego wyglądu, pełnią również funkcję ochronną. 

 

Funkcje dywanu zewnętrznego

Po wyjściu na mokrą posadzkę trzeba często uważać aby utrzymać równowagę. Obok inspirującego wyglądu, dywan pełni funkcję ochronną: dzięki swojej strukturze zapobiega poślizgnięciu się. Czy po wyjściu z basenu zdarzało się wkraczać na balkon czy taras mokrymi stopami? Tutaj problem rozwiązuje się sam. Dobrze jest mieć tą świadomość, że my jak i dzieci jesteśmy bezpieczni... Dodatkową zaletą używania naszych dywanów na tarasie jest to, że podłoga będzie zawsze ciepła. Co może być lepsze od spędzania czasu na zabawie z dziećmi ciesząc się zapachem kwitnącej natury?

Dywany zewnętrzne w naszym sklepie internetowym

W naszym sklepie internetowym łatwo jest znaleźć specjalne dywaniki sznurkowe do zastosowań na zewnątrz. Wykonane są ze specjalistycznych tkanin zewnętrznych, tj. o właściwościach technicznych odpowiednich do użytku na tarasy i balkony. Są wykonane z materiałów i tkanin odpornych na działanie czynników atmosferycznych i promieni słońca, rezystują wchłanianiu się plam oraz są dwustronne z wzorem widocznym po obu stronach.

                

Prawidłowe czyszczenie dywanów do użytku na zewnątrz

Na taras wybierz dywan z materiału z ochroną UV, który ma dobrą odporność na pleśń i plamy. Ponadto powinien być wykonany z włókien o wysokiej elastyczności, trwałości na tarcie, krótko mówiąc o specjalnym przeznaczeniu.

Aby wyczyścić dywan najlepiej użyć zwykłej szczotki, którą dobrze zmieść brud zgromadzony w ciągu dnia. Jeśli powstaną plamy, na tych produktach najłatwiej jest ją natychmiast usunąć.  Aby wyczyścić dywan, możesz zastosować środek domowy, czyli wodę z octem. Najpierw nałóż produkt na krawędź dywanu, aby upewnić się, że jego kolor się nie wypala. Po czyszczeniu na mokro dywan powinien wyschnąć. Suszyć lepiej na słońcu, okresowo odwracając, aby mógł dobrze wyschnąć po obu stronach, co jest bardzo istotne w tego typu dywanach zewnętrznych.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.