Dywan dla małej księżniczki

W: Aktualności Dnia: czwartek, lipiec 19, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 45

Każdy, kto ma dziecko, zgodzi się, że jego pokój to miejsce bardzo szczególne. W końcu każdy człowiek potrzebuje własnego kąta. Dziecko nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Pojawienie się dziecka potrafi wywrócić życie całej rodziny do góry nogami. Po pierwszym chaosie, po pierwszych miesiącach, w których dziecko powinno być jak najbliżej rodziców i nie potrzebuje wtedy własnego pokoju, w końcu nadchodzi taki moment, w którym ten własny pokój zaczyna się robić potrzebny.

Dziecko prędzej czy później zacznie się domagać własnego pokoju, kąta dla siebie. Miejsca, w którym będzie mogło się wyciszyć, odizolować i po prostu wypocząć.

Pokój dziecka to jego królestwo i miejsce, w którym będzie spędzało naprawdę wiele czasu. To właśnie w swoim pokoju dziecko będzie się bawiło, uczyło, rozwijało zainteresowania… Dlatego własnie ten pokój musi być urządzony jak najlepiej. Twoją rolą jako rodzica jest zapewnienie dziecku najlepszych warunków rozwojowych.

Pokój dziecięcy - dziecięce królestwo

Dziecięcy pokój to miejsce szczególne dla dziecka. To powinno też być miejsce bardzo szczególne dla ciebie. Pozwól swojemu kilkuletniemu dziecku na aktywne uczestnictwo w urządzaniu tego pokoju. W końcu to ma być królestwo dziecka i ono będzie tam rządzić.

Oczywiście, wszystko w ramach szeroko pojętego rozsądku. Pokój musi być ładny, bezpieczny i funkcjonalny. Jednak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko mogło sobie samo wybrać odpowiedni dywan.

Dywan idealny dla małej księżniczki

Twoja mała córeczka dorasta i już jako kilkulatka pokazuje, że ma własny gust i chce mieć coś do powiedzenia w kwestii wyglądu jej pokoju? Doskonale! Pozwól jej na to. Pozwól jej wybrać idealny dywan.

Dywany dziecięce, dywany dla małych dziewczynek, potrafią naprawdę zachwycić bogactwem wzorów i kolorów.

Kolorem, który najczęściej jest kojarzony z dywanem dla dziewczynki jest oczywiście róż. Różowy dywan doskonale wpasuje się w dziewczęcy charakter wnętrza. Nie bój się koloru różowego. Wiele osób kojarzy go z kiczem i próbuje wybić go dziewczynkom z głowy, ale zupełnie niepotrzebnie. Jeśli twoją małą księżniczkę ciągnie do koloru różowego - pozwól jej na to. Przecież dziecko musi być przede wszystkim dzieckiem i mieć swoje własne, dziecięce gusta.

Twoja córeczka jest fanką słodkich kucyków? W takim razie na pewno zachwyci ją różowy dywan z kucykiem!

Córce jednak bardziej podobają się inne kolory niż różowy? Może nawet w kontraście chce sięgnąć po szarości? Również na to pozwól jej bez zawahania. Nie przejmuj się, jej dziewczęcy pokoik na pewno nie będzie wyglądał na smutny. Szare dywany nie muszą być smutne. A szary dywan w motylki w pokoju małej dziewczynki tylko to udowadnia.

A może córeczka, jak dużo dzieci, przejawia ogromną miłość do zwierząt? W takim razie na pewno wpadnie jej w oko dywan ze zwierzątkami.

Dywan w pokoju małej dziewczynki, właściwie dywan w pokoju każdego dziecka to rzecz naprawdę nieodzowna. Dzieci przecież bardzo dużo czasu spędzają na podłodze. To na niej się bawią, relaksują i wypoczywają. Dobry dywan podniesie im poziom komfortu. W końcu każdy woli leżeć na miękkim i ciepłym dywanie niż na twardej i zimnej podłodze.

Ze względów praktycznych postaw na dywan, na którym dziecko się nie poślizgnie. Najlepiej w pokojach dziecięcych sprawdzają się dywany od ściany do ściany. Zdecyduj się też na dywan z krótkim runem i taki, który wykonany jest z włókien sztucznych. Dywany naturalne, dywany wełniane, są oczywiście bardzo piękne. Tak samo jak grube dywany z długim runem, popularne włochacze. Jednak nie sprawdzą się one za dobrze w dziecięcym pokoju. Postaw na dywan dla dziewczynki z atestem. A kolor? Wzór? Niech sama zadecyduje. Jej pokój to w końcu jej królestwo.

Może ci się wydawać, że takie rzeczy jak odpowiedni dywan nie mają większego znaczenia i wpływu na dziecko. Jednak nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrany dywan nie tylko będzie chronił dziecko przed chłodem i twardością podłogi. Nie tylko będzie zdobił jej małe królestwo. Może też stać się nieodłącznym kompanem dziecięcych zabaw i pomóc jej rozwijać kreatywność.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.