Dlaczego warto zainteresowac sie dywanami wełnianymi?

W: Aktualności Dnia: piątek, lipiec 6, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 26

Dywany wełniane od dawna zachwycają. Są niezaprzeczalnie piękne i nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Czasami można spotkać się z głosami, że nie ma sensu inwestować w dywany naturalne, na przykład w dywany wełniane, bo taki dywan wełniany nie da człowiekowi nic, czego nie da tańszy dywan wykonany z włókien syntetycznych. Oczywiście, dywany wykonane ze sztucznych, syntetycznych materiałów, mają swoje niezaprzeczalne zalety, których istnienia pominąć nie można. Jednak mimo to, dywany naturalne, dywany wełniane, nadal znajdą oddane grono swoich fanów. Nawet jeśli do nich nie należysz to kto wie? Może zmienisz zdanie, gdy poznasz te dywany bliżej? Zapoznaj się z krótkim spisem kilku rzeczy, które warto wiedzieć o dywanach wełnianych.

dywany wełniane

Dywany wełniane - co każdy o nich wiedzieć powinien

Dywany wełniane potrafią zachwycić. Swoimi barwami, wzorami i szczegółowym wykonaniem na najwyższym poziomie. Dywany wełniane dodają niekwestionowanego stylu i nawet pewnego prestiżu każdemu wnętrzu, które zdobią. Jednak nie tylko piękny wygląd jest argumentem za tym, by zainteresować się dywanami wełnianymi. Choć, oczywiście, wygląd jest naprawdę ważny i ma niebagatelne znaczenie. Wiadomo przecież, że nic tak nie wpływa na wygląd dowolnego właściwie pomieszczenia jak dobrze dobrany dywan. Jednak dywany wełniane mają również szereg innych zalet. Jakich? Przyjrzyjmy się im bliżej. Dywany wełniane:

  1. Pomagają w regulacji stopnia wilgotności w pomieszczeniach - tego typu pomoc na pewno zostanie doceniona przez ludzi, którzy cierpią na dolegliwości zdrowotne, gdy w danym pomieszczeniu jest zbyt wilgotno lub zbyt sucho. Spowodowane jest to faktem wiązania cząsteczek wody w strukturach dywanu i uwalniania ich przez dywan w razie potrzeby. Dywany wełniane są bowiem dywanami, które oddychają, dzięki czemu są w stanie doskonale regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu i skutecznie hamować rozwój grzybów czy pleśni. Z całą pewnością docenią to osoby chore na astmę i choroby płuc.

  2. Doskonale izolują - wełna to doskonały izolator. Zarówno akustyczny, jak i termiczny. To bardzo wielka zaleta. W czasie jesiennych i zimowych chłodów dywan wełniany zapewni ciepło i oddzieli ludzi od chłodu z zewnątrz. Ale to nie koniec jego właściwości termicznych. Dzięki temu, że - jak już wiemy - dywany wełniane potrafią oddychać i są w stanie regulować poziom wilgoci w pomieszczeniu, w lecie mogą zapewnić przyjemny chłód. Izolacja akustyczna jest równie ważna - wyciszenie pomieszczenia to pomoc w osiągnięciu ciszy i spokoju.

  3. Są łatwe do czyszczenia - wełna absorbuje wodę w swoje włókna. Dlatego, jeśli coś rozlejesz na dywan, jeśli nie jest to zbyt duża ilość, zbierzesz to w mgnieniu oka, a na dywanie nie zostanie nawet ślad po wypadku.

  4. Są bardzo miłe w dotyku - dywany wełniane są puszyste i bardzo miękkie. Wielu użytkowników dywanów wełnianych wskazuje na zanurzenie się w miękkim, naturalnym runie dywanu, jako rzecz niezwykle przyjemną i odprężającą.

  5. Nie pozwalają na rozwój bakterii i roztoczy - naturalne włókna wełnianego dywanu pokryte są lanoliną. To swoisty naturalny wosk, który znajduje się na włóknach wełny i wiąże wodę, nawet do dwukrotności objętości cząsteczek. To sprawia, że rozwój roztoczy i bakterii jest bardzo utrudniony, a one nie mogą się rozwijać. Sama lanolina jest zupełnie niegroźna i bardzo doceniana, na przykład w przemyśle kosmetycznym - nadaje tkaninom elastyczności i miękkości.

  6. Są niezwykle trwałe - wełna jest bardzo odporna na ścieranie, odkształcenia mechaniczne i działanie światła słonecznego. Elastyczne włókna nie tracą swojej sprężystości, nie odgniatają się na stałe. A struktura wełny sprawia,że słońce nie jest w stanie odbarwić wzorów i kolorów dywanu. To wszystko sprawia, że dywany wełniane są w stanie przetrwać lata bez większych szkód dla swojego wyglądu i jakości wykonania. Dywany wełniane są też bardzo odporne na ogień - wełna zapala się bardzo trudno, pojedyncza iskra jej nie zaszkodzi. W dodatku jeśli już nawet dojdzie do zapłonu to wełna pali się wyjątkowo powoli, a w procesie spalania nie wydziela żadnych trujących, szkodliwych substancji. Dlatego dywany wełniane mogą bez problemu zdobić podłogę przed kominkiem.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.