Aranżacja miejsca dla dywanu. Nie popełnij tych błędów!

W: Aktualności Dnia: środa, czerwiec 6, 2018 Komentarz: 0 Wyświetleń: 83

Każdy aranżuje wnętrza zgodnie z własnym gustem i pojęciem estetyki. I ma do tego prawo! W końcu najważniejsze jest to, by mieszkać wygodnie i pięknie. A pięknie oznacza przecież nic więcej niż “zgodnie ze swoim gustem i potrzebami estetycznymi. W końcu “piękno” to pojęcie naprawdę bardzo subiektywne i nie można go ująć w jakichkolwiek ramach. Co nie znaczy, że nie można próbować. Przecież nie bez powodu pojawiają się różne mody, czy też zasady aranżacji wnętrz, za którymi podążają ludzie. Takie zasady obowiązują też przy aranżacji miejsca dla dywanu. Zadziwiająco łatwo można tutaj popełnić szereg błędów. Ten krótki przewodnik pozwoli Ci ich unikać.

Niewłaściwy rozmiar dywanu

Rozmiar dywanu naprawdę ma znaczenie! Żywe barwy i duże dywany, których kanty chowają się pod meblami potrafią prezentować się naprawdę imponująco, to prawda. Jednak… W dużych pomieszczeniach. Dopiero w takich pomieszczeniach dywan może pokazać pełnię swojego piękna, wyeksponować wzór i cieszyć oko soczystymi, intensywnymi kolorami. Jednak to, co dobrze wygląda w dużych pomieszczeniach niekoniecznie dobrze prezentuje się w małych wnętrzach. W przypadku małych pomieszczeń taki dywan może przytłaczać i optycznie jeszcze bardziej zmniejszać wnętrze. W przypadku małych wnętrz dobrze sprawdzą się mniejsze dywany, które nie zajmą całej powierzchni podłogi. Najlepiej jest też postawić na stonowane kolory i delikatne wzory - nie przytłoczą one wnętrza, jednocześnie pozostaną też dobrze wyeksponowane.

Dywan niewłaściwy do pomieszczenia

Nie w każdym typie wnętrz zdają egzamin piękne, luksusowe i jednocześnie delikatne, wymagające odpowiedniej pielęgnacji dywany. Przedpokój to zdecydowanie nie jest miejsce dla dywanu z długim włosiem, znanego i popularnego miękkiego włochacza. Jednak to wcale nie znaczy, że przedpokój zasługuje na brzydką, gumową wykładzinę czy na stary, wyleniały dywan, który wstyd jest położyć na podłodze w innym pomieszczeniu. Przedpokój to w końcu wielka wizytówka całego domu! Gościom na pewno będzie bardzo nieprzyjemnie, jeśli wejdą do przedpokoju i powita ich stary, zniszczony dywan, który lata świetności ma już dawno za sobą. Podobnie dziwnie będą się czuć, gdy wejdą do przedpokoju i zobaczą delikatny dywan z długim włosiem. Będą się wtedy czuli bardzo niezręcznie, bo będą pewni obawy, że zniszczą tak piękny i luksusowy dywan. Dywan do przedpokoju musi zatem łączyć piękno (by robić dobre wrażenie) oraz szeroko pojętą funkcjonalność (żeby nie wprawiał w zakłopotanie i był łatwy w utrzymaniu w czystości). Nasze propozycje dywanów do przedpokoju.
Przedpokój był jednak tylko przykładem, który prowadzi do szerszej i bardziej uniwersalnej zasady - dywan musi być dopasowany do pomieszczenia, w którym się znajduje. Bo nawet najpiękniejszy dywan nie będzie się dobrze prezentował w miejscu, w którym będzie bardziej przeszkadzał niż zdobił.Dwa dywany w jednym pomieszczeniu

Dwa różne dywany w jednym pomieszczeniu mogą być naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Jednak nie zawsze. Jeśli masz taką wizję aranżacji wnętrza - dokładnie ją przemyśl! Dwa dywany o podobnych wymiarach wbrew pozorom wcale nie będą wpisywały się w nurt nowoczesnej aranżacji wnętrz. Po prostu podzielą pomieszczenie na dwie części. W przypadku naprawdę bardzo dużych pomieszczeń - na przykład salonów otwartych na kuchnię czy też z mocno wyeksponowaną częścią jadalną - jest to naprawdę dobry pomysł. Jednak w innym przypadku zmniejszy się tylko optycznie pomieszczenie i podzieli je na dwie części bez wyraźnej potrzeby. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na dwóch dywanach w jednym pomieszczeniu - i na to jest rada! Po prostu zastosuj dwa dywany o różnych rozmiarach, by nadać ciekawego wyglądu wnętrzu. Możesz też, w przypadku dywanów o podobnym rozmiarze, jeden ułożyć po przekątnej względem drugiego. To też da efekt ciekawego, geometrycznego przełamania.

Jeśli będziesz stosować się do tych zasad możesz być całkowicie pewien - wnętrze Twojego domu wprawi w zachwyt wszystkich, którzy będą mieli okazję je zobaczyć.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zadzwoń do nas:

+48 500-825-004Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.