Dywany wełniane

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Ekologiczne rozwiązania  i powrót do naturalnych wyrobów to niezawodny sposób na stworzenie nowoczesnego domu w kierunku Eco Home. Jest to trend, który ostatnimi czasy mocno zyskuje na popularności, dlatego warto pomyśleć o dodatkach, a w szczególności dywanach, które wykonane zostały z naturalnego materiału jakim jest wełna. Surowiec ten stosowany jest od setek lat. Niegdyś dywany tkane ręcznie, obecnie maszynowo, od zawsze były wyznacznikiem jakości i luksusu. Nic więc dziwnego, że wełniane dywany do dnia dzisiejszego cieszą się dużą popularnością. Kupując dodatki do mieszkania, prawdopodobnie większość z Państwa kieruje się względami wizualnymi i jeśli coś wpadnie nam w oko, dość rzadko zagłębiamy się w materiały z jakich dany dodatek został wykonany. Jest to jednak dość istotna sprawa, ponieważ jeśli zależy nam na trwałości i innych praktycznych aspektach, powinniśmy być zorientowani w tej kwestii.

Praktyczne i estetyczne dywany wełniane do wszystkich wnętrz

Wełna to naturalny i szlachetny surowiec, co sprawia, że cieszy się doskonałą renomą i popularnością.  Znana jest z wysokiej jakości wyrobów, miękkości i sprężystości, a równocześnie wytrzymałości oraz odporności na ścieranie. Dzięki temu wykonane z niej dywany wyglądają jak nowe przez długi czas, a ich runo się nie odkształca. Wełniane dywany są doskonałym termoizolatorem. Skutecznie chronią przed chłodem i zapewniają komfort bosym stopom. Chodzenie po nich to sama przyjemność, która po ciężkim dniu pomoże się zrelaksować i odpocząć. Wspomniana wcześniej niezwykła trwałość i wytrzymałość sprawia, że nasze produkty świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych – dlatego spełnią swoją rolę w miejscach użyteczności publicznej, takiej jak restauracje, hotele czy pałace.

Współczesne dywany wełniane odznaczają się wyjątkowo zróżnicowanym wzornictwem. Możemy dobrać tkaninę w dowolnej stylistyce i kolorystyce. Neutralne barwy sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, do których chcemy wprowadzić harmonię i przytulną atmosferę, która sprzyjać będzie odpoczynkowi. Nowoczesne wzornictwo – geometryczne i abstrakcyjne motywy w żywych barwach dodadzą charakteru elektrycznym pomieszczeniom.

Inne zalety wełnianych dywanów:

  •          Czyste powietrze – wełna absorbuje i kumuluje kurz z powietrza, czyniąc je wolnym od alergenów. Lepiej postawić na dokładniejszą pielęgnację dywanu, niż wdychać zanieczyszczenia z powietrza!
  •          Komfort przez cały rok – wełna absorbuje wilgoć, dzięki czemu reguluje jej poziom w mieszkaniu a w chłodne zimowe dni jest idealnym izolatorem pomiędzy stopami a podłogą.
  •          Wygłuszenie – wełniane dywany doskonale pochłaniają hałas, zapewniając domownikom (a także sąsiadom) komfortowe warunku do odpoczynku.
  •          Naturalny surowiec
  •          Ekologia na pierwszym miejscu – wełniane runo jest surowcem w pełni odnawialnym, ulega biodegradacji.
  •          Trudnopalny materiał – wełniane dywany nie przenoszą ognia i nie topią się w razie pożaru.